londyn

Stolica Anglii – Londyn jest jedną z popularniejszych europejskich stolic, odwiedzanych przez turystów. Londyn – zwiedzanie warto rozpocząć z konkretną wiedzą. Jeśli nie ma się zbyt wiele czasu na podróż, należy ją dobrze rozplanować, żeby potem nie żałować, że coś się przegapiło w tym dużym i aż gęstym od atrakcji i zabytków mieście. Wiele osób uważa, że jest to kulturalne i rozrywkowe centrum całej Europy. Kilka miesięcy może nie wystarczyć, żeby gruntownie poznać Londyn. W Londynie żyje około 10 milionów ludzi i jest to mieszanka etniczna.

Sięgając początków Londynu, można dokopać się do czasów prehistorycznych. Liczne źródła wskazują na to, że te tereny zamieszkiwali również Rzymianie. W średniowieczu miasto zaczęło stawać się coraz bardziej znaczące. W tym czasie w mieście powstało m. in. opactwo Westminster, która znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Prócz opactwa na liście UNESCO można znaleźć także Królewskie Ogrody Botaniczne oraz Old Royal Naval College..

Londyn – zwiedzanie może trwać całą dobę, gdyż miasto jest aktywne nawet późną nocą. Niektórzy zachwalają zwiedzanie Londynu pieszo. Innych cieszy przemieszczanie się charakterystycznymi londyńskimi autobusami. Część obiektów i atrakcji wartych odwiedzenia jest dostępna dla piechurów. Do niektórych trzeba dojechać. Podczas odwiedzania różnych miejsc, niektórym towarzyszy przeświadczenie, że nie powinni pozwolić, by cokolwiek pominąć.

londyn - zwiedzanie

W Londynie lepiej porzucić tą myśl. Podczas jednego wypadu na pewno nie uda się wszystkiego zobaczyć. Zabytki są tak liczne, a muzea tak duże, że nie ma możliwości nawet pobieżnego ich zwiedzenia w kilka dni. Osobom, którym zależy na dobrej pogodzie, z pewnością wyjazd do Londynu najlepiej spodoba się w porze letniej, ale wtedy miasto pęka w szwach od turystów.

Niestety wiele ważnych atrakcji może być podziwianych jedynie w okresie wakacyjnym – jest to na przykład Pałac Buckingham. Pozostąłe atrakcje porą zimową, zwłaszcza muzea, nie są wypełnione ludźmi po brzegi, więc nie jest to najgorszy pomysł by Londyn – zwiedzanie odbyło się porą zimową. Trzeba jednak zaznaczyć, że w okresie świąt Bożego Narodzenia Londyn podobnie jak w wakacje, jest przepełniony przyjezdnymi osobami.

Osoba, która pierwszy raz znalazła się w Londynie, może uważać, że komunikacja miejska nie jest łatwa do użytku dla przyjezdnej osoby. Można jak najbardziej przyswoić sobie zasady, którymi rządzi, jednak wygodnie jest przed przyjazdem do Londynu trochę poczytać o rodzajach biletów, sposobach płatności i innych niuansach związanych z komunikacją miejską.

Pałac Westminster w Londynie znajduje się w dzielnicy Westminster. W przeszłości było to niezależne miasto. Pałac ten kojarzony jest z wieżą Elżbiety. Nawet jeśli ta mniej popularna nazwa nic nie mówi, to na pewno większość osób zna tą bardziej popularną – Big Ben. Pałac ten można obejrzeć korzystając ze zorganizowanej wycieczki z przewodnikiem. Zwiedzanie trwa około 90 minut.

St James’s Park w Londynie pozwala odetchnąć zwiedzającym. Jest bardzo przyjemny i spokojny. Przebywając w nim trudno uwierzyć, że przebywa się w samym sercu ogromnego Londynu.

big ben

Trafalgar Square to bardzo charakterystyczny plac. Swoją nazwę zawdzięcza zwycięskiej bitwie morskiej z 1805 roku, kiedy to Anglia rozgromiła Francję i Hiszpanię. W samym centrum placu można podziwiać kolumnę admirała Nelsona. Warto wiedzieć, że przy placu znajduje się brytyjska Galeria Narodowa. Mówi się, że należy do najważniejszych galerii sztuki na całym świecie. Na placu można spotkać artystów różnej maści. Malarzy, grajków, mimów, a nawet tancerzy i śpiewaków.

Londyn wraz z Anglią każdy kojarzy z rodziną królewską. W mieście jest wiele miejsc, które opowiadają o monarchii brytyjskiej i są pamiątką tej wielowiekowej tradycji. Pałac Buckingham jest chyba najsłynniejszą budowlą, która kojarzy się z brytyjską koroną. Jedną z największych atrakcji, związanych z pałacem Buckingham, którą codziennie obserwuje setki turystów, jest zmiana warty.

Kolejną królewską budowlą, o której warto wspomnieć jest Tower of London. W tej twierdzy niegdyś znajdowało się więzienie. Dzisiaj jest to przechowalnia na królestwie regalia. Z kolei Pałac Hampton Court, który od 1528 roku znajduje się w rękach monarchii jest połączony ze wspaniałymi ogrodami, znanymi na całym świecie. Kojarzone są z labiryntem utworzonym z żywopłotu. Pałac Kensington jest rezydencją królewską od XVII wieku. Ostatnio z powodu ślubu księcia Harego i Meghan Markle głośno było także o Zamku Windsor.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here