wrocław - zwiedzanie

Wrocław to miasto znajdujące się w województwie dolnośląskim. Miasto cały czas się rozwija i oferuje naprawdę wiele atrakcji, które warto na własne oczy zobaczyć. Na pewno nie będziemy się w tym mieście nudzić i to bez względu na to, o jakiej porze roku się tam wybierzemy. W okresie zimowym od końca listopada do stycznia organizowany jest Jarmark Bożonarodzeniowy, który przyciąga mnóstwo osób. Na taką skalę i z takich rozmachem jest to jedyny taki jarmark w Polsce.

Żadne inne miasto nie oferuje tak dużo, dlatego jeśli lubimy takie klimaty to warto się tam udać i to wszystko zobaczyć na własne oczy. Na pewno dla dorosłych i dzieci będzie to ciekawe przeżycie, dlatego tam trzeba po prostu być, a będziemy na pewno czuć bardziej świąteczną atmosferę. Tłumy ludzi to norma i tak jest codziennie, ale to też ma swój urok. Można jechać tam na kilka dni i być codziennie na jarmarku albo można jechać na jednodniową wycieczkę. Z tym, że jeden dzień to często za mało i pamiętajmy o tym, że blisko Rynku gdzie się to wszystko dzieje nie jest łatwo znaleźć miejsce parkingowe.

Rynek we Wrocławiu

W tym miejscu organizowane są różne imprezy, dlatego warto tam być. Jeśli chcemy dobrze zjeść to też na rynku i okolicznych uliczkach można będzie to zrobić. Miejsc, które warto tam zobaczyć jest bardzo dużo. Jeśli ktoś lubi starte kamienice zachowane w bardzo dobrym stanie to na pewno będzie zadowolony z tego miejsca.

Wrocław to miasto oferujące bardzo dużo atrakcji, dlatego warto byłoby spędzić tam, chociaż kilka dni, a prze konamy się, że spełni wszystkie nasze oczekiwania. Mamy Stary Ratusz, ale mamy również miejsca, które samodzielnie będzie można odkryć i się przekonać jak to wygląda. Jeśli we Wrocławiu się coś dzieje to na pewno będzie to albo na rynku albo w jego okolicach i właśnie o to przecież chodzi żeby w tym centrum wydarzeń się znajdować.

wrocław rynek

Zoo we Wrocławiu

Miejsce kultowym jest na pewno zoo we Wrocławiu, które trzeba zobaczyć. Tam musimy poświecić długie godziny żeby to wszystko zobaczyć. Byłoby dobrze gdyby w tym czasie była pogoda.

Można karmić zwierzęta, ale można zobaczyć również takie gatunki zwierząt, jakich w innych zoo nie mają. Dla dzieci i dla dorosłych będzie to atrakcja, która na pewno się spodoba. Ceny biletów rodzinnych nie są wysokie, dlatego trzeba się tam udać. Musimy tylko pamiętać, że jeśli jest ciepło to tłumy ludzi z całego kraju przyjeżdżają do zoo żeby podziwiać te piękne zwierzęta. Nachodzimy się sporo, ale naprawdę będzie warto to zrobić, bo wiele na tym zyskamy.

Afrykarium we Wrocławiu

To jest jedyne takie miejsce w Polsce, które przyciąga ludzi nie tylko z Polski, ale z całej Europy. Jest zrobione z rozmachem, dlatego na pewno nam się bardzo spodoba. Mamy tam niesamowitą okazję żeby zobaczyć na własne oczy zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Przykładem mogą być pingwiny, które można z tarasu przy restauracji podziwiać. Można zobaczyć jak są karmione i jak się dobrze bawią. To jednak nie wszystko, bo jeśli zejdziemy pod ziemię to zobaczymy baseny gdzie pingwiny sobie pływają i równie dobrze się bawią.

Plusem jest to, że jest tam bardzo czysta woda, co w Polsce raczej w zoo jest niespotykane. Można również w takim samym środowisku zobaczyć manaty. Można też wejść do budynku gdzie znajduje się cała rodzinna hipopotamów i jeśli będziemy mieć szczęście to można będzie zobaczyć jak pływają. To jednak nie wszystko, bo mega atrakcja jest akwarium, które jest nad naszymi głowami. Super widok, kiedy przepływa tam mały rekin albo płaszczka.

afrykarium

Takich atrakcji w tym miejscu jest bardzo dużo, dlatego warto, chociaż raz tam pojechać i to wszystko zobaczyć. Przekonamy się jak wygląda ten świat i czy nam się to podoba. O poszczególnych godzinach jest karmienie zwierząt i warto tam wtedy być. Będzie to bardzo ciekawa atrakcja dla dzieci jak i dla dorosłych. Normalnie ten świat widzimy jedynie w telewizji, a tutaj można to wszystko zobaczyć na własne oczy. Mnóstwo wody, super aranżacje, które przypominają naturalne środowisko tych zwierząt to wszystko wpływa na klimat tego miejsca.

Ceny biletów są niskie jak za taką atrakcje i często można od razu zwiedzić w cenie zoo. Na zwierzania afrykarium trzeba będzie poświecić godzinę do dwóch. Warto się na to pisać, bo przekonamy się, że jest to coś, czego nigdy wcześniej nie widzieliśmy. Można spotkać takie osoby, które co roku tam wracają, bo bardzo im się podoba. Na razie żadne inne miasto nie ma podobnej atrakcji, dlatego trzeba pojechać do pięknego Wrocławia i to, co jest zobaczyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here