Wycieczka do Auschwitz- czy warto ? ( Auschwitz tour- is it worth it ?)

Zwiedzanie obozu koncentracyjnego (Auschwitz Tours)  niewątpliwie nie należy do miłych, rodzinnych wycieczek. Nie jest to miejsce, z którego wyjdziemy zrelaksowani oraz pełni radości. Czemu zatem warto odwiedzić obóz zagłady ?

Ów wycieczka gwarantuję nam przede wszystkim bliskie poznanie historii, która często bezpośrednio dotknęła naszych przodków. Jest to okazja na zapoznanie się z historią w zupełnie inny sposób niż dotychczas. Ponadto, pozwala nam to na osobiste przemyślenia, na chwilową przerwę od codziennego natłoku, by zobaczyć jak wiele tak naprawdę mamy w naszych życiach. Traumatyczne widok, jaki nastaniemy w muzeum pomoże nam lepiej zrozumieć esencje II Wojny Światowej. Niewątpliwie każdy choć raz powinien odwiedzić Auschwitz.
Przed wizytą. (Before Visit)

Przed wizytą w Auschwitz Tours należy pamiętać, że nie jest to zwykłe muzeum, a miejsce śmierci milionów osób i trzeba zachowywać tam należytą powagę oraz ubiór. Zdecydowanie nie jest to miejsce na żarty i przed przyjazdem należy być tego świadomym. Warto zapoznać się również z informacjami zawartymi na stronie muzeum, w tym regulaminem zwiedzania.

Czas zwiedzania jest bardzo indywidualny. Muzeum można zwiedzać indywidualnie, jak i z przewodnikiem. Zwiedzanie indywidualne zajmuję na ogół około 3,5 godziny, natomiast z przewodnikiem nawet 6 godzin, więc uprzednio należy zaopatrzyć się w odpowiednią ilość czasu.

Czy Auschwitz można zwiedzać z dziećmi ? ( Can we visit Auschwitz with children ?)

Muzeum nie ma ograniczeń wiekowych, jednak nie poleca się zabierania dzieci poniżej 14 roku życia. Silne przeżycia związane z wycieczką mogą być szkodliwe dla tak młodych ludzi. Ponadto zwiedzanie obozu z małymi dziećmi jest utrudnione ze względu brak możliwości wprowadzenia dziecięcego wózka do budynków z wystawami.

Co znajdziemy na terenie obozu ?

W okresie działania Auschwitz Tours składał się z paru części:

Auschwitz 1

Auschwitz 2

Auschwitz 3

Muzeum znajduję się na terenie dwóch pierwszych z nich, a większość budynków udostępniona jest dla zwiedzających. Zobaczymy tam baraki, w których spali więźniowie miejsca, w których jedli, pracowali oraz myli się. Utworzone są wystawy na , których możemy zobaczyć rzeczy osobiste, które zostały im odebrane By jeszcze lepiej oddać skalę tragedii zobaczymy tam również ogromną księgę imion osób, które zginęły w obozie oraz zdjęcia niektórych z nich.

Do obozu trafiały osoby w każdym wieku, więc zobaczymy tam również dziecięce ubranka oraz zabawki. Opis komory gazowej, której ściany pokryte są śladami paznokci ofiar oraz piecom służących do palenia zwłok nie jest w stanie oddać atmosfery miejsca. Wszystko, co zobaczymy, niewątpliwie zostanie w naszej pamięci już na zawsze, jednocześnie ucząc bezcennych lekcji.
Ceny oraz zasady wstępu. (Fees and policy of tour)

Indywidualny wstęp do muzeum jest bezpłatny. Istnieje jednak opcja zwiedzania z przewodnikiem, której cena zależna jest od ilości godzin, które chcemy poświęcić na zwiedzanie. Zwiedzanie z przewodnikiem możliwe jest zarówno indywidualnie, jak i w grupach.

Autschwitz Tours

Przy pierwszej wizycie warto wynająć przewodnika, z którego pomocą dowiemy się wielu historycznych faktów. Pomogą nam one jeszcze lepiej zrozumieć przebieg historii oraz uzupełnią widok obozu. Zwiedzanie indywidualne jest natomiast polecane osobą, z dużą wiedzą w zakresie historii lub po wcześniejszym zwiedzaniu Auschwitz z przewodnikiem.

Pozwoli nam to na więcej zadumy w miejscach, które szczególnie nas zainteresowały. Należy również pamiętać o tym, że ze względu na duże zainteresowanie, przed wyjazdem najeży zarezerwować datę, oraz godzinę naszego pobytu, dzięki czemu nie ma tam nadmiernych tłumów. Rezerwacje można wykonać na stronie muzeum.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here