Autokarem po Europie: TOP 5 kierunków na wycieczkę

Wycieczki autokarowe to jeden z najwygodniejszych i najbardziej ekonomicznych sposobów podróżowania po Europie. Niewątpliwie ogromną zaletą autokarów jest fakt, że zwiedzanie rozpoczyna się już od wejścia na pokład busa. Przez całą drogę mamy szansę na podziwianie widoków za oknem, a jeśli nasz przewoźnik wysoko zadba o standard podróży, taka wycieczka może mieć niesamowity klimat. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie top 5 europejskich kierunków w wycieczkach autokarowych. Warto!

Zanim wybierzemy przewoźnika: ważne informacje na start

Aby kilkugodzinna podróż autokarem była dla nas przyjemna, warto upewnić się czy przewoźnik spełnia kilka istotnych warunków. Jednym z najważniejszych są dobrze zaplanowane postoje. Optymalnie, jeśli krótkie postoje odbywają się co 3-4 godziny (zazwyczaj ustala się to z pilotem), w miarę możliwości w zajazdach z barem i toaletą. Podczas podróży u dobrego przewoźnika przewidziany jest również dłuższy postój (ok. 30 minut).

Na komfort jazdy mocno wpływa również, a czasem przede wszystkim, jakość wynajmowanego pojazdu. Dalekie podróże nie będą zbyt przyjemne w pojeździe bez klimatyzacji i rozkładanych siedzeń. Warto więc dobrze przemyśleć, od jakiej firmy przewozowej wynajmujemy autokar. Bez wątpienia podstawowym kryterium w wynajmie odpowiedniego autokaru będą zatem: klimatyzacja, komfortowe siedzenia, toaleta, gniazdka i i WiFi. Jeśli podróżujesz z dzieckiem, zwróć uwagę na to czy pojazd na pewno posiada pasy bezpieczeństwa.

Jak przygotować się do podróży autokarem?

W europejską podróż autokarem warto wziąć ze sobą lekki prowiant. Nie ma sensu brać ze sobą zbyt dużych ilości jedzenia, tym bardziej jeśli podczas podróży przewidziana jest dłuższa przerwa na obiad. Przydadzą się suche przekąski, coś słodkiego, woda, termos z kawą lub herbatą. Przed wyjazdem można sprawdzić u przewoźnika, czy na pokładzie jest minibar – takie udogodnienie występuje w nowoczesnych autokarach.

podróż autokarem

Warto pomyśleć także o odpowiednim ubiorze. Do autokaru lepiej założyć elastyczne spodnie, dresy czy legginsy. Pamiętajmy też, że nawet latem noce mogą być chłodniejsze, dlatego warto mieć ze sobą ciepłą bluzę czy polar. Przydatny jest też mały kocyk, pod którym dużo przyjemniej będzie się spało.

Jeśli podróż trwa więcej niż 8 godzin, mini-pastę do zębów przełóż do bagażu podręcznego, aby mieć ją pod ręką. Świetnie sprawdzą się też nawilżane chusteczki. Jeśli nie masz problemu z czytaniem podczas jazdy, przyda się książka czy gazeta. Z kolei jeśli podróżujesz w pojedynkę, podstawą będą również słuchawki i dostęp do muzyki. O telewizor, WiFi czy wejścia USB można zapytać przewoźnika przed startem podróży.

Jeśli masz pewność, że Twój przewoźnik spełnia wymagania gwarantujące przyjemną podróż, możesz przejść do planowania kierunku. Zobacz zestawienie 5 najczęściej wybieranych miast w Europie.

Na skraju dwóch państw: Bratysława

Podróż autokarowa do Bratysławy, licząc od Warszawy, zajmuje z postojami około 8 godzin. Malownicza stolica Słowacji, o nieco nietypowym położeniu, jest co roku wybierana przez turystów z wielu powodów. Warte zwiedzenia są przede wszystkim zamki, które są z resztą główną atrakcją całej Słowacji. Niesamowicie klimatyczne są także Stare Miasto, Rynek, piękne muzea i katedry. Symbolem Bratysławy jest Brama Michalska, jedna z historycznych bram kierujących do miasta. Bratysława

wyróżnia się tym, że graniczy z dwoma państwami: Węgrami i Austrią. Może być więc doskonałym punktem na rozpoczęcie dalszej podróży.

Paryż Wschodu – Budapeszt

Podróż autokarem z Warszawy do Budapesztu zajmuje około 10 godzin, wliczając w to postoje. W Budapeszcie warto zostać nieco dłużej: atrakcji spokojnie starczy na cały tydzień zwiedzania. Budapeszt nie bez powodu przez wiele lat był nazywany Paryżem Wschodu. Jest on jednym z najpiękniejszych miast Europy. Miasto prawie w całości wpisane jest na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Majestatyczny Wiedeń

Jeśli wybierzemy kierunek Wiedeń, podróż autokarem z Warszawy zajmie około 9 godzin. Według wielu turystów (i mieszkańców) Wiedeń to miasto, które po prostu trzeba zobaczyć. Charakteryzuje się bogactwem i piękną architekturą. Jednym z symboli miasta jest Pałac Schönbrunn, gdzie zwiedzać można piękne ogrody, zoo i labirynt utworzony z roślin. Turyści uwielbiają również Belweder, z jego barokowymi ogrodami i dziełami Klimta (znajduje się tam największa na świecie kolekcja dzieł tego malarza).

Nowoczesny Berlin

Z Warszawy do Berlina autokarem jedzie się około 8 godzin. Berlin to jedno z największych miast Europy, co sprawi że atrakcje dla siebie znajdzie tam każdy. To częsty kierunek podróży biznesowych, ale cenią go również turyści. W samym Berlinie możemy zwiedzić ogrom zabytków, a wśród nich: Bramę Brandenburską, mur berliński, Czerwony Ratusz, Wyspę Muzeów czy Reichstag. Z Berlina warto zajechać do pobliskiego Poczdamu lub na tak zwaną “Tropikalną wyspę”, czyli do ogromnego parku rozrywki z atrakcjami rodem z Las Vegas.

autokarowe podróże

Malownicza Praga

Do Pragi, podobnie jak do Berlina, autokarem dojedziemy z Warszawy w około 8 godzin. Praga to miejsce na którego zwiedzanie zalecamy poświęcić minimum 2-3 dni, ze względu na ogrom zabytków i wspaniały klimat miasta. Pragę najlepiej zwiedzać autokarem, ze względu na liczne, dość wysoko położone atrakcje. Warto w tym czasie odwiedzić dzielnicę Mala Strana, która jest tak bogata w klimatyczne kawiarenki i zabytki, że ciężko ją opuścić. Warto zajść również na Most Karola, a najlepiej odwiedzić go nocą – unikniemy tłumów, a widoki będą niezastąpione.

Planując kierunek podróży autokarowej po Europie, warto zagadnąć przewoźnika o radę w kwestii planowania trasy dalszego zwiedzania. Więksi przewoźnicy mają biura nie tylko w Polsce, ale też w różnych miastach Europy, więc z łatwością można zaplanować podróż po kilku państwach. Zamiast wracać do domu, można w trakcie wycieczki komfortowo zwiedzić kilka różnych krajów i zebrać wspomnienia na długie lata.

Artykuł powstał na podstawie zestawienia najczęściej wybieranych kierunków europejskich przygotowanego przez profesjonalną firmę przewozową specjalizującą się w wynajmie autokarów FabisiakPrzewozy.pl

[Głosów:5    Średnia:4.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here