Czym różni się hotel butikowy od hoteli pięciogwiazdkowych?

Określenie hotel butikowy przywodzi od razu na myśl francuskie słowo „boutique”, które oznacza butik, a więc niewielkich rozmiarów sklep z ekskluzywnymi ubraniami. Obecnie hotele butikowe są doskonałą alternatywą dla dużych sieci hotelowych. Zapewniają bardzo wysoki standard usług, a przy tym oferują swoim klientom wypoczynek w bardziej kameralnej atmosferze. Hotele tego typu z uwagi na stosunkowo niewielkie rozmiary nie przyjmują zbyt wielu gości. Zwykle nie jest to więcej niż kilkadziesiąt osób.

Na czym polega wyjątkowość hoteli butikowych?

Co ciekawe, często na hotele butikowe adaptuje się stare kamienice, zamki czy klasztory. W hotelach tego rodzaju spotkać można na ogół dzieła sztuki i antyki. Ponadto każdy hotel butikowy ma swój wyjątkowy i niepowtarzalny styl, który wyróżnia go na tle innych obiektów noclegowych. Należy przy tym pamiętać, że hotele butikowe oferują w zasadzie te same udogodnienia, co hotele pięciogwiazdkowe. Obsługa w ich przypadku jest tak samo staranna. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że obecnie popularność hoteli butikowych rośnie. Goście coraz częściej cenią sobie bowiem indywidualny wystrój wnętrz i kameralną atmosferę.

Czy warto zdecydować się na pobyt w hotelu butikowym?

Hotele butikowe to propozycja skierowana przede wszystkim do tych osób, które na co dzień cenią sobie spokój i indywidualne podejście do klienta. Hotele butikowe przyjmują niewielu gości, a więc każda osoba traktowana jest naprawdę wyjątkowo. Bardzo często każdy pokój czy apartament urządzony jest w innej stylistyce i posiada inne udogodnienia, atrakcje. Dlatego każda kolejna wizyta w danym obiekcie może być inna. Cena pobytu w hotelu butikowym jest na ogół porównywalna z ceną noclegu w hotelu sieciowym z pięcioma gwiazdkami. Przez cały czas pobytu w takim hotelu można przy tym liczyć na obsługę na najwyższym poziomie.

Popularność hoteli butikowych od pewnego czasu rośnie. Coraz częściej w tego typu obiektach organizowane są również wesela czy imprezy firmowe. Zawsze są one wyjątkowe i niepowtarzalne.

Pełną ofertę takich hoteli butikowych możesz znaleźć np. na: https://www.hotels24.com.pl/

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here