Gdzie wyjechać zimą na ciepłe wakacje? Jak tanio kupić bilet lotniczy, gdzie szukać noclegu?

Polacy coraz częściej decydują się na urlop zimą. Odpoczynek od śniegu i niekorzystnej pogody rekompensuje pobyt w ciepłych krajach. Jeszcze lepiej, gdy jest on możliwie jak najtańszy. Gdzie więc warto wyjechać na wakacje zimą i jak tanio znaleźć bilety lotnicze oraz noclegi?

Gdzie wyjechać zimą na urlop?

Kierunków na zimowy urlop nie brakuje, nawet jeśli ma on dotyczyć jedynie ciepłych krajów. Na wysokie temperatury, ale i korzystne ceny można liczyć w Kambodży, Tajlandii, Indiach, Maroko czy Egipcie. Zadowoleni będą również urlopowicze, którzy udadzą się na Maderę, Lanzarote, Cypr, Teneryfę, czy El Hierro. Zima to dobry czas, by odwiedzić także Kenię, Izrael, Dominikanę, Kubę lub Mauritius. Jak więc widać, możliwości jest wiele, a wybór uzależniony jest nie tylko od naszych osobistych preferencji, ale często od funduszy.

 
Jak tanio kupić bilet lotniczy?

Sposobów na znalezienie biletów w atrakcyjnych cenach jest wiele, duże możliwości zaoszczędzenia na podróży daje Internet. Najbardziej pomocne są wyszukiwarki połączeń, w których można znaleźć oferty wielu linii lotniczych. Tanie loty zimą do ciepłych krajów warto sprawdzić na Esky.pl, gdzie po chwili wyświetlą się połączenia lotnicze w korzystnych cenach. Oprócz takich wyszukiwarek, warto zapisywać się do newsletterów linii lotniczych lub stron poświęconych podróżom. Dzięki mailom szybko można dowiedzieć się o nowych promocjach, które realizują konkretni przewoźnicy na wybranych trasach.

 
Nie bez znaczenia jest również to, na kiedy ma być bilet lotniczy. Najdroższe połączenia są w weekendy, ale i w sezonie. Zimą będzie więc taniej znaleźć tanie loty do ciepłych krajów, ponieważ ruch pasażerski jest wtedy mniejszy. Opłaca się także rezerwować bilety z wyprzedzeniem i być elastycznym co do daty wylotu i przylotu. Może się okazać, że nawet 1 dzień zrobi różnicę przy zakupie biletu. Chociaż wiele osób korzysta z last minute, nie zawsze jest to korzystne, szczególnie podczas podróży na własną rękę. Wcześniejsza organizacja, nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, pozwoli na zaoszczędzenie nieraz sporych sum na połączeniu.

 
Gdzie szukać noclegów?

Planowanie podróży do ciepłych krajów to nie tylko kwestia zakupu biletów. Mając je, należy skupić się na noclegach. Podobnie jak w przypadku lotów, te także można znaleźć bez problemu w Internecie. Jest kilka wyszukiwarek noclegów, z których warto korzystać. Znajdują się na nich noclegi dotyczące niemal każdego zakątka na świecie. W dodatku wybrane miejsce można podejrzeć na zdjęciach. Korzystanie z takich wyszukiwarek noclegów pozwala na realne oszczędności. Można zawęzić wyniki wyszukiwania do określonej ceny, ale i standardu, czy opinii poprzednich gości. Noclegi te zazwyczaj dotyczą pokoi w hotelach, hostelach, ale i wynajmu apartamentów, mieszkań, czy domów. Warto zapoznać się z warunkami najmu, które będą opisane na stronie i porównać oferty konkurencji, żeby wybrać ofertę jak najtańszą, ale i najbardziej komfortową.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here