Na narty samolotem czy autokarem? Jaki środek transportu wybrać?

Kiedyś na narty jeździło się wyłącznie własnym samochodem, bo w Polsce wycieczek zorganizowanych było bardzo mało. Dziś każde biuro podróży organizuje wyjazdy na narty, oferując możliwość wybrania własnego transportu lub przemieszczenia się w wybrane miejsce autobusem lub samolotem. Która z tych opcji jest najlepsza?

Na narty samolotem

Wydaje się, że samolot to trudna opcja, a do tego droga – w końcu wyjazd na narty to nie tylko zabieranie ze sobą typowych na taki urlop bagaży, ale także w wielu wypadkach również swojego sprzętu. Wybieranie się z całym ekwipunkiem na lotnisko może wydawać się nie lada przeprawą. Nie ma jedna najmniejszego problemu – sprzęt można przecież ulokować  samolocie, w przeznaczonym do tego miejscu, a auto zostawić na parkingu bądź zdecydować sie na transport na lotnisko przez firmę oferującą takie możliwości. Jak to się mówi, dla chcącego ni trudnego.

Wbrew pozorom samolot nie jest aż tak drogą opcją przy wybieraniu wycieczki na narty, ma natomiast wiele zalet m.in.:

  • Czas podróży
  • Brak uciążliwości związanej z korkami, objazdami i remontami dróg
  • Bezpieczeństwo

Samolotem warto wybierać się w te dalsze regiony Europy np. Pireneje czy pasma górskie w Gruzji, a także na Ukrainie. Porównanie czasu dojazdu może być też kluczowe, jeśli wybieramy się na zimowe ferie z dziećmi. Dla nich różnica pomiędzy podróżą samochodem trwającą 10 godzin, a lotem o długości maksimum dwóch godzin to zasadnicza różnica.

Na narty autokarem

Jeśli wybieramy się na wyjazd z grupą znajomych, podróż może być elementem samych wakacji. Nie zawsze będzie nam się spieszyć i wówczas autokar będzie świetnym rozwiązaniem. Wrócimy trochę do lat dzieciństwa i młodości, kiedy wybieraliśmy się z klasą czy grupą ze studiów na wypad gdzieś daleko i już w autokarze zaczynała się impreza.

Autokar jest też doskonałym wyborem, jeśli nastawiamy się nie tylko na jeżdżenie na nartach, ale także zwiedzanie. W końcu w drodze w Alpy jest mnóstwo ciekawych miejsc, które można zobaczyć. Coraz częściej przewoźnicy i biura podroży oferują wyjazdy na narty, w trakcie których można przy okazji zwiedzić część Europy. Jadąc w Austriackie Alpy można zwiedzić browary w Czechach czy wykąpać się w termalnych źródłach na Słowacji. Może wydłuża to nieco czas podróży, jednak bardzo wzbogaca nasze wakacje.

Wybór autokaru będzie wskazany, jeśli po drodze do wybranego przez nas ośrodka narciarskiego mamy kilka interesujących nas miejsc. To naprawdę ciekawa opcja, by wybrać na miejsce zimowych wakacji nie oczywiste kurorty w Alpach, ale np. Truskawiec. W drodze na miejsce można zwiedzić naprawdę ciekawe regiony Ukrainy, zobaczyć zupełnie inną kulturę, zakosztować unikalnej kuchni i niejednokrotnie poznać ludzi, których w samolocie nigdy byśmy nie poznali. Dzisiejsze autokary są naprawdę wygodne i jazda nimi nawet 10 godzin, nie będzie kłopotliwa i niewygodna. Kierowcy często się zatrzymują, reagują również na prośby pasażerów. W autokarze można spać, oglądać film lub czytać w wygodnej pozycji. Komfort jazdy nie ustępuje więc podróży samolotem. W ostateczności, można też wybrać się po prostu własnym autem i nadal bardzo wiele osób tak robi. To wygodne, pod warunkiem, że kierowców będzie więcej niż jeden. Wtedy trasa będzie przebiegać sprawniej, bo można się wymieniać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here