nóż myśliwski

Oprócz broni palnej nóż jest drugim akcesorium, nieodzownym na wyposażeniu myśliwego. Wiedząc o tym, na pewno chciałbyś wybrać dla siebie idealne narzędzie, które wspomoże cię nie tylko na polowaniu, ale również podczas niejednej codziennej czynności. Zobacz, które modele uznaliśmy za najciekawsze.

Nóż składany czy prosty?

Noże myśliwskie możemy podzielić na dwie najważniejsze grupy: noże składane oraz noże proste, o jednolitej konstrukcji. Każde z nich mają oczywiście swoje zalety i wady, dlatego decydując się na konkretny model, powinniśmy wziąć je pod uwagę.

Składane noże myśliwskie są przede wszystkim bardzo poręczne. Mają po złożeniu stosunkowo niewielki rozmiar, co przekłada się na ich łatwe przenoszenie w kieszeni czy torbie. Co więcej, ostrze chowa się w obudowę rękojeści, dzięki czemu od razu jest chronione przed wszelkimi zabrudzeniami i uszkodzeniami. Jednocześnie samo nie wymaga posiadania dodatkowej pochwy, gdyż jest zabezpieczone przed przypadkowym przecięciem czegoś.

Z kolei nóż prosty ma większe rozmiary, które mogą powodować, że trudniej go ze sobą zabrać. Ze względu na to, iż jego ostrze stale narażone jest na kontakt z powietrzem, wymaga osłaniania go za pomocą pochwy. Stanowi ona także zabezpieczenie przed przypadkowym przecięciem czegoś lub zranieniem.

To, który nóż wybierzesz, w dużej mierze zależy od twoich własnych preferencji. Według nas jednak w wielu codziennych sytuacjach lepiej sprawdzi się nóż składany.

Klasyczny nóż z długą tradycją

Klasyczne noże dla myśliwych posiadają charakterystycznie wyprofilowane ostrze, które powinno być wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Jest ona gwarancją jego wytrzymałość, niezależnie od tego, na jakie warunki zostanie wystawiony. Warto także zwrócić uwagę na elegancką, ergonomiczną rękojeść, która wpływa na to, jak wygodne jest posługiwanie się takim narzędziem.

Przykładem takiego noża może być klasyczny  model Marttiini MFK 2R, który został wyprodukowany przez fińskich specjalistów. Stanowi połączenie najnowszych rozwiązań z klasyką noży myśliwskich i opiera się o wykorzystanie tradycyjnych, produkowanych już od stu lat noży.

Swingblade

Nóż typu Swingblade marki Eka to idealne rozwiązanie dla zapalonych myśliwych, którzy szukają dla siebie narzędzia o najwyższym poziomie wykonania i z jak największą funkcjonalnością. Posiada dwa ostrza, przy czym jedno z nich ma klasyczny wygląd, a drugie zostało dopasowane do specyfiki patroszenia i skórowania.

Swingblade jest wyposażony w blokadę typu Back Lock, która zabezpiecza ostrze przed poruszaniem się po wyjęciu. Ono samo zostało wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej Sandvik 12C27, co gwarantuje mu bardzo długą żywotność i możliwość wykorzystania w wielu różnych sytuacjach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here