Sopot zimą – pomysły na aktywne spędzanie czasu z dziećmi

Latem Sopot tętni życiem – całe rodziny przechadzają się po słynnym Monciaku, kupują pamiątki i opalają na plaży. Można powiedzieć, że atrakcje dla dzieci znajdują się same, a nawet jest ich za dużo… Jednak gdy robi się zimniej, najmniejsza część Trójmiasta pustoszeje, a kramiki z zabawkami i goframi powoli się zamykają; turyści przenoszą się w góry, a Ty zastanawiasz się, czy to aby nie jest dobry moment na Sopot? Z jednej strony kusi spokój i znacznie tańsze niż w sezonie noclegi nad morzem, a z drugiej strony myślisz o dzieciach, które pewnie będą się nudzić… Przekonaj się, że zimowy urlop w Sopocie to idealna propozycja dla małych i dużych.

Choć apartamenty nad morzem najczęściej odwiedzamy latem, Sopot to także świetna propozycja na zimowy wypoczynek z bliskimi. Przygotowaliśmy kilka pomysłów na aktywne spędzenie czasu z dziećmi, kiedy na kąpiel w morzu jest za zimno nawet dla prawdziwych morsów.

Apartamenty Sopot przy Monciaku – lodowisko z widokiem na morze

Masz ochotę na spacer po słynnym molo w Sopocie, ale Twoje dziecko przewraca oczami? Niestety, kiedy dookoła nie ma waty cukrowej, lodów czy fantazyjnie przystrojonych stoisk z pamiątkami, molo nie jest już tak atrakcyjne dla naszych pociech.

Rozwiązanie jest proste; zabierz rodzinę na spacer z widokiem na morze… na łyżwach! Od połowy grudnia działa unikatowe lodowisko na molo na głównym placu Skweru Kuracyjnego. Ty możesz podziwiać morze, a dzieci będą miały prawdziwy ubaw. Wstęp na ślizgawkę kosztuje 5 zł – mniej niż cena jednego gofra. I jak tu nie lubić zimy nad morzem?

Wodne szaleństwo zimą – noclegi nad morzem

„Mamo, mogę do wody?” – to zdanie pada nad polskim morzem niezliczoną ilość razy. Niestety, Bałtyk często nie jest łaskawy dla najmłodszych turystów i kąpiel w morzu potrafi być niemożliwa także latem.

Tymczasem zimowy wyjazd do Sopotu wcale nie oznacza, że musisz rozczarować małych miłośników pływania! Pakujcie kostiumy i ruszajcie do sopockiego Aquaparku, w którym nikt się nie będzie nudził. Dzieci z pewnością ucieszą liczne zjeżdżalnie i dzika rzeka, a dorośli amatorzy pływania mają do dyspozycji dwudziestopięciometrowy basen. Na zmarzlaków czekają także jacuzzi i sauny.

Na terenie Aquaparku Sopot przy ulicy Zamkowej Góry znajduje się także jedyna w mieście kręgielnia, która także może być angażującą rozrywką dla całej rodziny.

Monciak – muzeum figur woskowych przy deptaku w Sopocie

W czasie rodzinnego spaceru warto odwiedzić otwarte w 2017 r. Sopot Wax Museum. Miejsce cieszy się wielką popularnością wśród dzieci i dorosłych – nic dziwnego, w środku można znaleźć kilkadziesiąt niesamowitych figur, które wyglądają jak prawdziwi ludzie!

Małym dzieciom sprawi frajdę „spotkanie” z ulubionymi bohaterami m.in. Spidermanem, Gandalfem czy Flinstonami, a starszym – zdjęcie ze znanym idolem np. Davidem Guettą, Usainem Boltem, czy Angeliną Jolie.

Sopot noclegi – wybierz apartamenty nad morzem w centrum miasta

Najlepsze atrakcje, kino i restauracje w Sopocie znajdują się w pobliżu Monciaka – ulicy Bohaterów Monte Cassino, która jest najpopularniejszym deptakiem w Trójmieście. Jeśli chcesz być zawsze blisko najlepszych miejsc na zimową rozrywkę w Sopocie i jednocześnie nie przepłacić, wybierz nowoczesne i wygodne apartamenty Sopot z gwarancją satysfakcji Sun&Snow.

[Głosów:6    Średnia:1.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here