kuligi

Zima często bywa niedoceniana. Tymczasem, w niektórych regionach naszego kraju jest ona niesamowita i zapewnia moc atrakcji. Warto polecić np. Podhale. Miejsce szczególne, przepełnione malowniczymi zakątkami, czarujące charakterystyczną atmosferą. Nie ma możliwości, by się tam nudzić. Tatry w zimowym wydaniu zachwycają nawet tych, którzy sami o sobie nigdy nie powiedzieliby, że są choć troszkę wrażliwi na urok natury.

Odpoczywając w górach zimą nie można pominąć atrakcji dającej mnóstwo radości zarówno najmłodszym, jak i starszym turystom. Oferty kuligów góralskich w Zakopanem dedykowane są wszystkim chcącym świetnie się bawić i miło spędzić czas.

Saniami przez najcudowniejsze tereny

Wybór najlepszej dla siebie i towarzyszy podróży opcji kuligu wcale nie jest łatwy. Podhale to wiele spektakularnych obszarów, każdy z nich ma w sobie coś, co sprawia, że po powrocie do domu, natychmiast mamy ochotę znów planować wycieczkę. Popularnością w Zakopanem cieszy się m.in. propozycja kuligu w  Kościelisku, choć nie brak osób, które największą sympatią darzą kuligi w Dolinie Chochołowskiej, czy innych zakątkach.

Na pewno warto zwrócić uwagę na oferty kuligów z ogniskiem, na których można przekonać się, jak smaczna jest regionalna kuchnia i co znaczy prawdziwa biesiada. Górale znakomicie odnajdują się w roli gospodarzy, potrafią zatroszczyć się o swych gości i zagwarantować im niebywałą rozrywkę.

W dzień, czy w nocy?

Pędząc saniami przez zaśnieżone pola, łąki i lasy w mroźny, słoneczny dzień, mamy okazję poznać wiele niezwykłych zakątków. Widoki, jakie się ukazują imponują i wywołują zachwyt. Jednak wiele osób sądzi, że góry fantastycznie prezentują się po zmroku. Pod osłoną nocy całe otoczenie jest groźne, ale też tajemnicze i przez to bardzo ciekawe. Kulig w Zakopanem z pochodniami, które tworzą klimat, to doskonały pomysł. Nocna przejażdżka saniami daje mnóstwo pozytywnych emocji, jest świetnym doświadczeniem.

Wypoczywając zimową porą w mieście pod Giewontem mamy zapewniony szereg rozrywek i aktywności. Można spędzać czas na sportowo, spacerować, poznawać kulturę, zabytki. Koniecznie trzeba mieć na uwadze również kuligi, które w górach są po prostu magiczne!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here