tatry

Każdego roku do Zakopanego przyjeżdżają miliony turystów. Miasto dzięki tym pieniądzom może się cały czas rozwijać. To jednak nie wszystko, bo najgorszą bolączką Zakopanego jest dojazd do tego wyjątkowego miejsca. To się zmieni i to już niedługo, bo powstaje nowa droga.

Wreszcie zakopianka będzie odkorkowana i to wpłynie pozytywnie na ilość turystów, która jeszcze chętniej będzie do miasta jechała. Górale mają wiele do zaoferowania, dlatego dla każdego znajdzie się atrakcja, która spełni jego oczekiwania. Zimą czy latem można będzie podziwiać piękne widoki, dla których właśnie to miejsce jest wybierane.

Wizyta na Krupówkach

Jest to ulica, która ma niecały kilometr długości, ale jest jedną z najbardziej znanych w całym kraju. To przy tej ulicy wszystko się dzieje w mieście, dlatego jeśli chcemy poczuć klimat Zakopanego to nie pozostaje nam nic innego jak tam trafić. Jak to zrobić? Wystarczy podążać za innymi, a jeśli zaczyna się robić gęsto to znaczy, że jesteśmy we właściwym miejscu. Krupówki są znane wszystkim turystom i zawsze przyciągały tłumy, dlatego warto będzie się tam pojawić.

Co można robić na Krupówkach? Właściwie wszystko, co tylko chcemy. Można zwiedzą Muzea gdzie dowiemy się jak Zakopane dawniej wyglądało i jak dzisiaj. Mamy kino, figury woskowe, ale mamy również mnóstwo karczm i restauracji. Trudno byłoby być w Zakopanem i nie wejść do jednej ze stylowych karczm. To będzie coś, co nam się na pewno spodoba, bo można tam dobrze zjeść, ale i posłuchać góralskiej muzyki.

Górale dobrze wiedzą jak zachęcić turystów do skorzystania z ich atrakcji, dlatego na pewno coś dla siebie wybierzemy. Na Krupówkach znajdziemy mnóstwo sklepów. Mamy sklepy spożywcze jak i z pamiątkami i ciuchami. Oczywiście nie może zabraknąć regionalnych straganów z kapciami czy z osypami. Krótka ulicą, ale ma naprawdę wiele do zaoferowania, dlatego trzeba tam pójść i zobaczyć, co się znajduje tam dla nas.

zakopane - zwiedzanie

Wizyta na Gubałówce

Jeśli będziemy długo szli przez Krupówki to można dojść do podnóża Gubałówki. To kolejne miejsce idealne do zwiedzania, dlatego trzeba będzie tam się dostać. Latem można spróbować wjechać tam samochodem albo wejść na samą górę pieszo. W okresie zimowym lepiej takich rozwiązań nie ryzykować i najlepsze będzie, jeśli wybierzemy kolejkę elektryczną. Jedzie bardzo szybko i nawet nie zauważymy, kiedy, a będziemy na samej górze.

Co można tam robić? Można będzie skorzystać z toru grawitacyjnego, dzięki któremu dobrze się będziemy bawić podczas zjazdu. Można oczywiście podziwiać niesamowitą panoramę tatr. Jeśli trafimy na super pogodę to widoki będą tak piękne, że będziemy chcieli tutaj często wracać. Przy okazji można będzie zjeść na górze pyszne jedzenie i będzie można kupić sobie, jaką pamiątkę. Mamy również parki linowy, jazdę na quadach, a zimą jazdę na skuterach śnieżnych. Atrakcji na górze nie zabraknie dla nikogo, dlatego warto będzie zwiedzać te wyjątkowe miejsca. Na pewno nam się tam będzie bardzo podobało.

Inne atrakcje do zwiedzania w Zakopanem

Na pewno Wielka Krokiew to miejsce, które nam się spodoba. Tam odbywają się cały czas skoki narciarskie, dlatego miłośnicy tego sportu będą tym miejscem zachwyceni i na pewno będą chcieli tam spędzić bardzo dużo czasu. Widoki z góry są niesamowite i jednocześnie przerażające, dlatego trzeba mieć odwagę żeby z góry spojrzeć w dół. Atrakcji, które trzeba zobaczyć jest bardzo dużo, dlatego potrzebny jest nam plan, bo inaczej nie zobaczymy nawet połowy tych miejsc. To przecież Zakopane, a są jeszcze okolice, które warto zobaczyć.

wielka krokiew

Zakopane to dobre miejsce do wychodzenia w góry, dlatego trzeba się do tego przygotować. Im więcej zobaczymy tym bardziej się przekonamy, że Zakopane może i jest zatłoczone, ale ma swój urok. Wiele osób narzeka na to miasto, ale dziwnym trafem, co roku pojawia się tam jeszcze więcej trustów. To nie dzieje się przypadkowo, bo to miasto ma coś w sobie i jeśli zdecydujemy się na jego zwiedzanie to będziemy nim jeszcze bardziej zachwyceni niż teraz.

Wybór noclegów w Zakopanem jest bardzo duży, dlatego dobrze jest tam zostać na kilka dni, a przekonamy się, że jest to miejsce super na zwiedzanie i na spędzanie czasu. Nie ma znaczenia czy upał czy trzaskający mróz to tam będziemy mogli miło spędzić czas. Wiele osób każdego roku korzysta z atrakcji Zakopanego i są te osoby naprawdę bardzo zadowolone. My, jeśli tam pojedziemy to przekonamy się czy te dobre i złe opinie o mieście są prawdziwe czy nie? Trzeba wyrobić sobie na ten temat własne zdanie, a nie mówić to, co inni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here