góry
fot. pexels.com

Każdy, kto choć raz był w górach wie, że jest to takie miejsce na mapie Polski, do którego trzeba się dobrze przygotować. Mowa tutaj dokładnie o właściwym spakowaniu się. Dowiedz się o czym należy pamiętać pakując się w góry!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/wakacje-w-gorach/

Ubrania na różną pogodę

Wiele osób, gdy pierwszy raz wybiera się w góry popełnia jeden kluczowy błąd. Otóż myśli, że skoro w góry wyjeżdża latem, to z pewnością będzie ciepło i tym oto sposobem zabiera praktycznie tylko lekkie i krótkie ubrania. Dlaczego jest to błąd? Otóż klimat w górach jest bardzo zmienny, dynamiczny. W przeciągu godziny pogoda tak naprawdę może się diametralnie zmienić i z ciepłych promieni słońca padających na skórę, może zerwać się wiatr, padać deszcz, grad, a nawet pojawić się burza. Nie są to wcale naciągane i abstrakcyjne wariacje pogodowe, ale naprawdę realia górskiego klimatu. Warto więc w góry zabrać i ciepłe i lżejsze ubrania i ubierać się na cebulkę, zawsze mieć przy sobie okulary przeciwsłoneczne, czapkę na głowę i płaszcz przeciwdeszczowy lub parasol.

Wygodne buty to podstawa

Wyjeżdżając w góry i planując wyprawy górskie czy nawet wspięcie się na Gubałówkę lub Morskie Oko – należy zadbać o dobre obuwie. Dobre, czyli wygodne, z amortyzowaną podeszwą, usztywnieniem w kostce i zabezpieczeniem pięty i czubków palców. To bardzo ważne z perspektywy zdrowia i wygody podczas chodzenia w górach. Wiele osób wybiera albo klasyczne trampki, które kompletnie nie sprawdzają się na takie wyprawy albo sięga też po adidasy bardziej zabudowane. Niestety tego typu sportowe obuwie mimo, że jest wygodne, to na wyprawy w góry może się nie sprawdzić i zwyczajnie zaszkodzić.

Wygodny plecak

Planując wyprawę w góry warto też zaopatrzyć się w pojemny i wygodny plecak. Przyda się on zwłaszcza na wyprawy górskie, aby włożyć do niego ubrania na zmianę – jeśli mamy na sobie coś krótkiego, to do plecaka można schować ciepłą bluzę. Do plecaka można również schować wodę, jedzenie i inne potrzebne rzeczy – portfel, mini apteczkę. Plecak noszony na dwóch ramionach jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż torba przewieszona na jedno ramię – co zdecydowanie nie jest wygodnym rozwiązaniem.

Przeczytaj też: http://www.bookbox.pl/delegacja-a-podroz-sluzbowa-pracownika/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here