kuracje siarczkowe

Kąpiel siarczkowe stanowią skuteczne wsparcie dla terapii farmakologicznej. Leczą między innymi takie schorzenia jak: egzema, trądzik, atopowe zapalenie skóry, choroby reumatyczne i zwyrodnienia. Ich wysoka efektywność wynika z bogactwa składników aktywnych, jednakże muszą być one odpowiednio stosowane.

Czym są kuracje siarczkowe?

Kuracje te są to przede wszystkim kąpiele lecznice, które zawierają solankę siarki z uwalniającym się siarkowodorem. Zawierają w składzie również takie składniki jak: jod, bor i brom. Kąpiele siarkowe stosowane są zwłaszcza w uzdrowiskach i sanatoriach jak na przykład Bristol znajdujący się w Busku-Zdroju. W takich miejscach używa się naturalnych źródeł leczniczej wody. W zabiegach leczniczych wykorzystuje się wodę z siarkowodorem o stężeniu do maksymalnie 100 mg na litr, co ciekawe najsilniejsze stężenie siarki może wynosić do 900 mb na litr.

Na co pomagają kąpiele siarczkowe?

Siarka oznacza się wszechstronnym zastosowaniem. To właśnie ta substancja buduje włosy oraz paznokcie, przeciwdziała schorzeniom skórnym, ale również to od niej zależy prawidłowe działanie narządu ruchu. Kuracje siarczkowe stosowane w rehabilitacji zyskują coraz większą popularność również w leczeniu wielu schorzeń stawów, mięśni i kości. Regularnie przeprowadzane zabiegi łagodzą dolegliwości bólowe, przyspieszają regenerację i polepszają samopoczucie.

Oczyszczanie organizmu z toksyn

Siarka wykazuje się właściwościami odtruwającymi. Siarka okazuje się pomocna w procesie odtruwania, do jakiego dochodzi w wątrobie. Siarka doskonale odtruwa organizm z metali ciężkich, leków, nikotyny i smogu, jaki można zauważyć w większości dużych miast. Co ważne, siarki nie można przedawkować, gdyż jest szybko wiązana w związki, po czym wydalana z organizmu wraz z moczem.

Doskonały wpływ siarki na skórę

Siarka wchodzi w skład kolagenu oraz keratyny, czyli białek, które są budulcami włosów, skóry i paznokci. Jest polecana do leczenia dolegliwości skórnych o charakterze bakteryjnym i grzybiczym. Znajduje się zastosowanie w dermatologii, leczy się nią łuszczycę czy sklerodermię. Doskonale działa w walce z atopowym zapaleniem skóry i egzemami. Dzięki niej skóra staje się widocznie elastyczniejsza, młodsza i bardziej jędrna. Zapobiega wypadaniu włosów, nabłyszcza je i sprawia, że są one gładkie. Oprócz tego kąpiele siarczkowe przeciwdziałają łamaniu się paznokci.

Dlaczego warto korzystać z kuracji siarczkowych

W jaki sposób działa kąpiel siarczkowa?

W trakcie kąpieli siarczkowej substancja ta przedostaje się przez skórę i zostaje wchłonięta do krwiobiegu. Siarkowodór dzięki odczynowi zasadowemu przyśpiesza również procesy metaboliczne, oczyszcza organizm z zalegających w nim toksyn. Oprócz tego ma działanie przeciwzapalne, wspiera regenerację tkanek i zapobiega ich niszczeniu. Kuracje siarczkowe dobrze pozbywają się martwego naskórka oraz zmiękczają zrogowacenia. Mają działanie bakteriobójcze, półpasożytnicze i antyhistaminowe. Są w stanie zwiększyć odporność organizmu, oprócz tego wpierają leczenie wielu chorób reumatycznych, bóli kręgosłupa oraz kończyn. Kuracje okazują się pomocne w leczeniu cukrzycy, dny moczanowej i miażdżycy.

Wody siarkowe- baseny i termy

Skuteczne okazują się przede wszystkim naturalne wody siatkowe, stosowane w sanatoriach i uzdrowiskach. Najlepiej decydować się na te, które mają dobrze rozwiniętą metodologię terapii wodami leczniczymi. Wcześniej należy udać się na konsultację lekarską, dzięki której można dobrać najlepszy sposób kuracji na dane schorzenie. W naszym kraju wody lecznicze występują zwłaszcza w rejonach górskich.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here