Rodzinny wyjazd. Jak się spakować, by niczego nie zapomnieć?

0
1553

Rodzinny wyjazd niewątpliwie powinien zbliżać rodzinę i wzmacniać więzi. Jednak niestety wyjazd może też okazać się małą katastrofą szczególnie, gdy nie spakujemy wszystkiego, co potrzebne. Szczególnie, gdy w rodzinie jest nastolatek to oczywiście można się spodziewać, że zapomni spakować zarówno szczoteczki, jak i bielizny, ale na pewno zabierze ze sobą smartphona i tablet. Dlatego, aby ograniczyć sobie stres i by rodzinny wyjazd nie okazał się klapą, warto skorzystać z naszego poradnika. Już na samym początku zdradzimy Wam, że koniecznie powinniście nabyć zestaw walizek, który jest absolutnie niezbędny.

Po pierwsze: zaplanuj wszystko od zera

Pewnie nieraz słyszysz, że jesteś w „gorącej wodzi kąpana”, bo do wyjazdu jest jeszcze czas. Tych słów wbrew pozorom nie wypowiadają tylko dzieci, ale również partner, wszak jabłko pada niedaleko od jabłoni. Ale bądźmy szczerzy, jeżeli zostawisz rodzinie czas na spakowanie się to po dojeździe do hotelu okaże się, że połowę niezbędnych rzeczy zapomnieli spakować. Można by powiedzieć: „trudno taki mamy klimat”, ale niestety ten fakt trudno zaakceptować szczególnie, że wcześniej prosiłaś ich o spakowanie wszystkich niezbędnych rzeczy. Wtedy pozostaje tylko wybrać się do sklepu po niezbędne rzeczy dla zapominalskich, ale przez to tracicie czas, nerwy no i pieniądze, cóż wasz budżet zwyczajnie maleje. Stąd konieczne jest planowanie wszystkiego już przez wyjazdem. Najlepiej zrób listę dla każdego członka rodziny, dotyczącą jakich ubrań nie może zapomnieć, uwzględnij tam również akcesoria toaletowe, żeby potem nie usłyszeć, że przecież nie wspomniałaś o szczoteczce do zębów.

Po drugie: odpowiedni zestaw walizek jest niezbędny

Poza tym co spakować, ważne jest w co się spakować. Dla całej rodziny najlepiej sprawdzi się odpowiedni zestaw walizek. Wystarczy nawet dla czteroosobowej rodziny. Warto zdecydować się na walizki na kółkach, które są najbardziej funkcjonalne i wygodne. Najmłodszy członek rodziny również może prowadzić swoją walizkę, w której może schować swoją najważniejszą i najukochańszą przytulankę. Oczywiście przy wyborze warto kierować się jakością, na szczęście można znaleźć świetne zestawy walizek, które dodatkowo nie są nader drogie. Otóż sprawdzą się modele wykonane z tworzywa ABS, które są trwałe, a jednocześnie świetnie się prezentują. Wyciągana teleskopowa rączka dodatkowo zwiększa wygodę, a każdy członek rodziny może prowadzić swoją walizkę i nie będziesz ciągle słyszeć: „Mamo ręce mnie bolą”, co zapewne miałoby miejsce w sytuacji, gdy zamiast zestawu walizek wybrałabyś torby.

Po trzecie: przydziel walizki i skontroluj postępy rodziny

Zestaw walizek Solier kupiony, lista zrobiona to czas najwyższy przydzielić każdemu członkowi rodziny swoją walizkę. Oczywiście walka może rozegrać się o największy model, jeżeli masz nastolatkę, wszak zapewne będzie chciała spakować pół drogerii kosmetycznej i jednocześnie ubrania, które absolutnie nie będą potrzebne. Najlepiej podziel walizki według prawdziwych potrzeb. Ty z partnerem weźmiecie największą, mniejsza będzie idealna dla dziecka w nastoletnim wieku, a najmłodszy w rodzinie otrzyma najmniejszą walizkę. Teraz pozostaje już tylko się spakować korzystając z listy, a następnie przez wyjazdem sprawdzić, czy wszyscy zabrali to, co konieczne i niezbędne.

Po czwarte: liczy się sposób

Cóż, podczas kontroli zauważyłaś, że owszem rodzina spakowała się, ale efekt odbiega od pożądanego. W walizkach dzieci panuje totalny misz-masz, przez co ciężko je zapiąć. W takiej sytuacji koniecznie pokaż im jeszcze jak się spakować. Otóż na samo dno najlepiej umieścić ubrania, które są najgrubsze, ewentualnie zapasowe. Następnie wyżej umieść spodnie i koszulki, a na samą górę bieliznę. Warto również zrezygnować z dużych opakować kosmetyków na rzecz miniaturek. Kosmetyki koniecznie muszą być włożone do kosmetyczki, aby nie zabrudziły ubrań. Jeżeli zabierasz ze sobą dodatki to także odpowiednio je zapakuj. Możesz również umieścić je w kosmetyczce i gotowe. Pamiętaj też o zabraniu plastrów, czy leków przeciwbólowych, ale również probiotyku.

Rodzinny wyjazd będzie udany, jeżeli wcześniej zaplanujesz pakowanie. Tutaj przyda Ci się cierpliwość, a zasadniczo duże dawka cierpliwości. A potem możesz cieszyć się już tylko wycieczką w gronie najbliższych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here