Smycz dla psa

Smycz to nieodłączny element wyposażenia, jeśli posiadamy psa. Wychodzenie z nim na spacer to nie tylko obowiązek, ale i przyjemność, jednak musimy być do niej dobrze przygotowani, aby była wygodna zarówno dla nas, jak i dla samego zwierzęcia. Na co zatem warto zwrócić uwagę, wybierając smycz?

Smycz niezbędna dla bezpieczeństwa naszego pupila

Wielu właścicieli zastanawia się, czy ich spokojny pies rzeczywiście wymaga prowadzenia go na smyczy. Odpowiedź brzmi jednak: tak. Nawet najspokojniejsze zwierzę może bowiem zostać czymś zdenerwowane i wystraszone, co potencjalnie może prowadzić do jego ucieczki lub innego, nieprzewidzianego zachowania. Smycz pozwala ograniczyć swobodę psa, co uniemożliwi mu działanie, które byłoby dla niego niebezpieczne, jak choćby wyskoczenie pod rozpędzony samochód.

Smycz pozwoli także na uchronienie psa przed wąchaniem, zjadaniem i lizaniem rzeczy, których nie chcielibyśmy mu dawać. Dzięki temu ograniczymy szansę na jego zachorowanie lub zatrucie się.

Warto także wspomnieć, że w niektórych sytuacjach smycz może pozwolić nam na odciągnięcie pupila od człowieka lub innego zwierzęcia. Dzięki temu unikniemy pogryzień i zadrapań, a także nieprzychylnych komentarzy od innych ludzi.

Smycz o stałej długości

Aby nauczyć psa właściwego zachowania należy zawsze wybierać smycz o stałej długości, mającą około 1,5 metra długości. Dzięki temu pies będzie miał ograniczoną swobodę, co na początku nauki nie będzie go zachęcało do szarpania się, ciągnięcia i odbiegania. W efekcie po jakimś czasie wyrobimy u niego nawyk chodzenia u naszego boku.

Przykładem smyczy o stałej długości, spełniającej wszystkie wskazane wyżej wymagania, jest smycz Comfy Jake, która została wykonana z mocnej taśmy. Została przygotowana specjalnie z myślą o psach średnich ras, które odznaczają się dużą aktywnością. Pozwoli na ich łatwe utrzymanie w zasięgu ręki i doskonale sprawdzi się do nauki chodzenia przy nodze.

Smycz regulowana

Jeśli już chcesz zdecydować się na smycz, która będzie mogła mieć różne długości, możesz wybrać model regulowany ręcznie, ale nie rozciągany. Dzięki temu będziesz mógł ją dostosować do swoich potrzeb w zależności między innymi od tego, gdzie zaprowadzisz psa. Jednocześnie jednak nie będzie mu ona pozwalać na swobodne odbieganie, kiedy nie będziesz tego chciał, ponieważ będziesz mógł ją odpowiednio skrócić do konkretnej długości. Smycz regulowana Multi M to przykład takiego modelu, który dodatkowo został ozdobiony świeżą, wiosenną kolorystyką.

Smycze dla psów i suczek

Jeśli z kolei jesteś miłośnikiem klasycznej kolorystyki i chciałbyś podkreślić płeć swojego zwierzaka, albo po prostu lubisz takie kolory, możesz sięgnąć po niebieskie i różowe taśmy. Idealnie sprawdzą się w tym przypadku smycz Joy i smycz Comfy Meg, które posiadają stałą długość i szybką uczą psa prawidłowego zachowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here