Można podróżować tanio, ale trzeba wiedzieć jak to robić. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że można o wiele taniej dotrzeć na miejsce i miło spędzić czas. Nie ma znaczenia czy mówimy o miejscu w Polsce, Europie czy na całym świecie. Liczy się pomysł i odpowiednie korzystanie z Internetu. Można dla przykładu znaleźć wycieczki na Dominikanę po trzy i więcej tysięcy na osobę. Można również znaleźć oferty last minute najczęściej z Niemiec, który oznaczają spore oszczędności.

Można polecieć w obie strony na Dominikanę za kilkaset złotych. Na miejscu życie jest tam tanie, dlatego będziemy zadowoleni, że na takie rozwiązanie się zdecydowaliśmy. W wielu egzotycznych krajach jest tanio, ale firmy lotnicze ustalają dla nas ceny zaporowe za bilety. Bardziej wtedy opłaca się jechać z biura podróży niż kombinować samemu. Jeśli jednak mamy na to czas to można będzie poczekać tak długo aż wreszcie pojawi się coś interesującego w ofercie. Problem polega jednak na tym, że trzeba będzie siedzieć na lotnisku.

Tylko wtedy możemy w godzinę być gotowi do lotu do kraju, który wybraliśmy. Bardzo dużo osób tak robi i są zadowolone. Kolejny sposób na to żeby tanio podróżować to własne auto. Jedziemy nawet do Włoch czy Francji. Jest to męczące, ale naprawdę można sporo zaoszczędzić. Nie musimy tej trasy pokonywać na raz. Można zaplanować sobie noclegi w wielu ciekawych miejscach. Wtedy zobaczymy o wiele więcej i na pewno będziemy bardzo zadowoleni, że na takie wakacyjne wyjazdy się zdecydowaliśmy.

Noclegi i wyżywienie

Możemy na spokojnie poszukać sobie noclegów przez Internet. Nie jedziemy wtedy w ciemno tylko dokładnie wiemy, do jakiego celu zmierzamy. Jeśli odpowiednio wcześnie będziemy szukać takiego noclegu to na pewno znajdziemy coś taniej. Nie ma też znaczenia czy jedziemy w kilka czy nawet w kilkanaście osób, bo dla wszystkich znajdą się odpowiednie noclegi. Trzeba tylko trochę poszukać, a na pewno coś odpowiedniego dla całej grupy znajdziemy.

Jeśli chodzi o jedzenie to na pewno warto zabrać część z Polski. Musimy tylko uważać, bo może się tak zdarzyć, że na granicy takie jedzenie będzie nam zabrane. Trzeba dobrze czytać, jakie przepisy obowiązują żeby nie mieć później problemów. Zamiast wydać pięć tysięcy na wyjazd trzyosobowej rodziny my możemy wydać metoda kombinowaną o połowę mniej. Jeśli nawet wydamy tyle samo to zobaczmy o wiele więcej niż wtedy gdybyśmy się zdecydowali na wyjazd zorganizowany przez biuro podróży. Nie każdy się na takie samodzielne wyjazdy decyduje, dlatego potrzebne są również biura podróży.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here