Team building - jak zintegrować zespół

Każdą firmę tworzą pracownicy. Bez nich nie mogłaby ona istnieć, dlatego tak ważne jest to, aby umieli oni ze sobą efektywnie i bezproblemowo współpracować. Sam wiesz jednak, że bywa z tym różnie. Nierzadko twoi pracownicy potrafią dosłownie skakać sobie do gardeł, nawet jeśli na drugi dzień czeka ich ważne spotkanie z kontrahentem, do którego muszą się przygotować. Całe szczęście istnieje coś takiego jak team building. A jak to wykorzystać? Jak skorzystać z metod team building czyli jak zintegrować zespół w sposób efektywny?

Jak zintegrować zespół?

Wybór technik zależeć będzie od tego, na jakim etapie rozwijania biznesu właśnie jesteś. Być może dopiero raczkujesz w tym świecie. Dopiero co założyłeś nową działalność gospodarczą, dlatego twój zespół jest młody i świeży, a ty chcesz, by jak najszybciej się on ze sobą poznał. Jak to możesz zrobić? Organizując przede wszystkim wyjazdy integracyjne. Na razie pomyśl chociażby o jednym takim wypadzie, bo jest to zdecydowanie najlepszy sposób na to, by zapoznać ze sobą poszczególnych członków ekipy. Integracja pracowników z firmy powinna odbyć się w przyjemnym otoczeniu. Teoretycznie mógłbyś ją przeprowadzić także w swojej placówce, ale ona kojarzy się wszystkim z ciężką pracą i obowiązkami. Nawet najlepiej przygotowana impreza potrafi okazać się totalnym niewypałem, gdy odbywa się własnie w siedzibie firmy. Lepiej nie ryzykuj. Od razu poszukaj dla siebie i swoich pracowników atrakcyjnego i pełnego rozrywek centrum szkoleniowego. Znajdziesz je m.in. na stronie internetowej centrum szkoleniowo-konferencyjne falenty.com.pl. W takim miejscu aż chce się bawić i integrować.

Pamiętaj jednak, by później także nie osiąść na laurach. Nawet jeśli twój zespół będzie już grany i zintegrowany, wciąż powinieneś dawać mu coś od siebie. Przynajmniej raz na kilka miesięcy przygotuj dla wszystkich pracowników ciekawsze wydarzenie rozrywkowe, proponuj im wyjścia do kina czy teatru, a raz do roku zabieraj ich na dłuższe wyjazdy. Każdy na pewno doceni twoje starania i będzie wobec ciebie bardziej lojalny.

Artykuł powstał we współpracy z centrum szkoleniowo-konferencyjne Falenty.com.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here