kije do trekkingu

Chodzenie po górach i zdobywanie kolejnych szczytów to wielka przyjemność dla wielu osób. Przed wyprawą w góry należy się jednak odpowiednio przygotować i zainwestować w odpowiedni sprzęt. Bardzo ważne jest właściwie dobrane obuwie, które zapewni komfort oraz bezpieczeństwo. Inne elementy ubioru, takie jak kurtka ochronna i wygodne spodnie, a także kije do trekkingu, są równie istotne, aby wspinaczka górska była przyjemna i co najważniejsze bezpieczna.

Do czego służą kije trekkingowe?

Obecność turystów posiadających kije nie jest już zadziwiająca. Coraz więcej osób decyduje się na ich zakup i zastosowanie podczas wypraw górskich. Najważniejszą funkcją jaką spełniają kije do trekkingu jest odciążanie kręgosłupa podczas wymagającej wspinaczki. Przenosząc ciężar na kije trekkingowe, można zmniejszyć obciążenie również stawów w kończynach dolnych, które szczególnie narażone są podczas schodzenia ze szczytu. Oprócz ciężaru i masy ciała, bardzo często turyści posiadają plecaki wypełnione jedzeniem i zapasowymi ubraniami, które również są ciężkie. Ponadto, wspinając się w górach, a następnie schodząc ze szczytów, należy dbać o zachowanie równowagi. Kije to przede wszystkim możliwość zapewnienia sobie dodatkowego podparcia, które nierzadko okazuje się bardzo ważne. Bezpieczeństwo w górach jest bardzo istotne, dlatego wybierając się na wyprawę, warto zadbać o całe wyposażenie.

Jak wybrać kije trekkingowe dla siebie?

Decydując się na zakup, trzeba odpowiednio przemyśleć każdą dostępną opcję i wybrać najlepszą dla siebie. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na blokady, jakie posiadają poszczególne kije do trekkingu. Wybór odpowiednich blokad to gwarancja bezpieczeństwa i funkcjonalności na szlaku, gdy przerzuca się ciężar własnego ciała właśnie na kije. Blokada powinna być wygodna i łatwa w obsłudze, dzięki czemu możliwe będzie sprawne ustawienie jej, gdy tylko wystąpi sytuacja tego wymagająca. Kolejnym ważnym kryterium wyboru jest materiał, z którego wykonane są kije. W zależności od materiału różna będzie ich wytrzymałość, lecz także i cena. Dlatego też najlepiej jest inwestować w produkt porządny i wytrzymały, zamiast kierować się wyłącznie najniższa ceną. Długość również jest ważna, ponieważ zbyt długie lub krótkie kije do trekkingu, zamiast pomagać i odciążać podczas zdobywania kolejnych szczytów, będą ogromnym utrudnieniem i przeszkodą. Długość należy dobierać indywidualnie do siebie, biorąc pod uwagę własny wzrost, upodobania i potrzeby, dzięki czemu kije będą ogromną podporą nawet na najtrudniejszych szlakach górskich.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here