Polska to piękny kraj i ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o ciekawe, nietypowe i magiczne miejsca. Takim miejsce w Polsce na pewno jest Kraków, który rocznie przyciąga kilka milionów turystów ze świata. Łącznie tych turystów jest kilkanaście milionów, co czyni Kraków numerem jeden, jeśli chodzi o turystykę. W tym mieście jest tak wiele do zobaczenia, że trzeba minimum dwóch tygodni. Można będzie poczuć ten klimat, którego nie znajdziemy w żadnym innymi mieście w całym kraju.

Oczywiście mamy również inne ciekawe miejsca, które warto byłoby zrobić. Blisko Krakowa mamy Zakopane, czyli miejscowość, która jest jedną z najsłynniejszych w Polsce. Turyści przyjeżdżają tam bez względu na to, jaką mamy porę roku. Jest tam mnóstwo ciekawych atrakcji, które podobają się starszym osobom jak i młodszym. Góry mamy piękne, dlatego warto będzie je zwiedzić. Można również pojechać do Wrocławia i pojechać w góry Sowie. Wtedy zobaczymy sztolnie i pozostałości po Niemcach i drugiej wojnie światowej.

Ten region jest idealny dla osób, które cenią sobie tajemnice i historię, bo tam tego naprawdę nie brakuje. W naszym kraju można się nastawić na zwiedzanie konkretnych regionów, ale można również postawić na zwiedzanie pałaców czy zamków. Największy zamek Europy jest w Malborku. Jego wielkość robi bardzo duże wrażenie, a na zwiedzanie trzeba będzie zarezerwować pół dnia. Naprawdę warto, bo to miejsce zostanie nam na długo w pamięci i będziemy chcieli tutaj jeszcze wracać.

Inne ciekawe miejsca

Na pewno polskie morze jest wyjątkowe i odwiedzane przez wiele osób. Ma swoje wady takie jak zimna woda i ciągle niepewna pogoda, ale to nasze morze i dlatego chcemy tam jechać. Nad polskim morzem na pewno jest duo jodu, który wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Mamy również mnóstwo miejsc gdzie można się pobawić i dobrze zjeść. Jeśli pogoda będzie dopisywała to można będzie się wykąpać w morzu. W okresie lipca i sierpnia trudno nad morzem znaleźć wolne miejsce.

Bardzo dużo osób jeździ poza granice naszego kraju, a tak naprawdę sami nie wiedzą ile ciekawych miejsc jest w Polsce. Można zwiedzać góry, morze, piękne jeziora mazurskie. Lista miejsc jest tak długa, że trzeba byłoby poświecić na zwiedzanie bardzo dużo czasu. W kilka lat wszystkiego byśmy nie objechali, dlatego może warto byłoby zacząć działać już teraz? Polska jest piękna i można trafić do większych i mniejszych miast, które mają bardzo bogatą historię. To oznacza, że każdy znajdzie w naszym pięknym kraju coś, co będzie mu się podobało.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułNiemieckie biura podróży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here