Gdzie warto wypoczywać nad Bałtykiem

Wypoczynek dla polskim morzem jest przez wielu turystów niesłusznie uważany za zło konieczne. Owszem, nad Bałtykiem nie brakuje miejscowości, w których komercja wzięła górę nad przyrodą, ale są tam i takie lokalizacje, w których koniecznie warto być. Oto lista nadmorskich miejscowości, które koniecznie warto zobaczyć.

Łeba — perła Bałtyku

Łeba to miasto przez wielu turystów niedoceniane. Owszem, wiele osób może irytować tamtejszy, wakacyjny zgiełk, ale w bliskim sąsiedztwie tego miasta znajduje się sporo ciekawych, zacisznych miejsc. Tuż obok Łeby znajdują się dwa urokliwe jeziora: Łebsko i Sarbsko. Okolice jeziora Łebsko to idealna miejscówka dla wszystkich pasjonatów historii, a także przyrody, gdyż w pobliżu swą siedzibę ma Słowiński Park Narodowy. Tuż obok znajdują się m.in. klimatyczne hotele dla dorosłych, które oferują bardzo wysoki poziom komfortu.

Jarosławiec — miasto z wyjątkową plażą

Jarosławiec to niewielkie miasto, które można przejść szybkim tempem zaledwie w 20 – 30 minut. Mimo to posiada ono przepiękną, sztuczną plażę nazywaną „polskim Dubajem”. Miejsce to jest wyjątkowe również ze względu na zaciszną, południową część miasta, w której znajdują się olbrzymie osiedla domków wypoczynkowych, a także hotele dla dorosłych. To malownicze miasteczko warto odwiedzić również poza okresem letnim, gdyż oferuje ono spokój i komfort wypoczynku.

Karwia — miejsce zagubione na Wybrzeżu

Kolejnym nadmorskim miasteczkiem, które koniecznie powinien zobaczyć każdy turysta, jest Karwia. Ta niewielka, położona w województwie pomorskim miejscowość, to nie tylko piękny deptak, ale też mnóstwo zieleni. Dzieli ją od morza kilkaset metrów gęstego lasu, w którym z łatwością można odetchnąć od plażowego zgiełku. Karwia to również świetne miejsce dla osób, które poszukują spokoju w okresie letnim, gdyż większość osób odwiedza sąsiednie, znacznie bardziej popularne miejscowości.

Krynica Morska — w pobliżu granicy

Ostatnim punktem w niniejszym zestawieniu jest Krynica Morska. Miejscowość ta jest ostatnim, dużym kurortem położonym w obrębie wschodniej części Wybrzeża. Znajduje się tu m.in. hotel Krynica Morska, który jest znany przede wszystkim z pokojów zaprojektowanych w bardzo wysokim standardzie. Zaledwie 12 km stąd znajduje się miejscowość Piaski, która graniczy z Okręgiem Kaliningradzkim.

Nad Bałtykiem można wypoczywać w najwyższym, możliwym standardzie. Przykładem jest, chociażby wspomniany hotel w Krynicy Morskiej, który cieszy się ogromną popularnością wśród wczasowiczów i to nie tylko z Polski, ale i z całej Europy.

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here