Miasto Myszy w Kołobrzegu

Kołobrzeg to bardzo znane miasto nad morzem, które jest popularne wśród wielu turystów i chętnie odwiedzane. Grupami turystów, którzy odwiedzają to miasto bardzo chętnie, są zwłaszcza rodziny z dziećmi. Wydaje się, że dzieje się tak nie bez powodu. Kołobrzeg bowiem to takie miasto, które nie tylko nadaje się świetnie jako miasto do wypoczynku na plaży, ale również ma ono do zaoferowania swoim turystom wiele innych, ciekawych atrakcji, które mogą być dostosowane do wielu różnych grup wiekowych. W szczególności bardzo dużo atrakcji w tym mieście przeznaczonych jest z myślą o dzieciach, tych najmłodszych, jak również tych nieco starszych. Ale atrakcje te wydają się być też świetną opcją dla rodziców tych dzieci, którzy również mogą wiele skorzystać na tych zabawach, a także świetnie bawić się wraz ze swoimi pociechami. Jedną z takich atrakcji jest z pewnością Miasto Myszy. To miejsce, w którym zarówno dzieci w różnym wieku, jak i ich rodzice mogą bardzo dobrze się odnaleźć, zapewnić sobie dużą dawkę rozrywki, zabawy, a także dowiedzieć się czegoś nowego o tych zwierzętach, które tam mieszkają.

W miejscu tym znajduje się ponad 500 żywych myszy. Można nazwać to miejsce swego rodzaju wystawą, choć, oczywiście, myszy te mają zapewnione odpowiednio dużo miejsca, by mogły się swobodnie poruszać i normalnie funkcjonować. Zwierzęta te nie znajdują się więc w klatkach niczym w sklepie ze zwierzętami, ale mają zapewnione odpowiednie otoczenie. Otoczenie to wygląda bardzo imponująco, czasem wręcz może sprawiać wrażenie baśniowego i magicznego.

Wśród tych zwierząt dostrzec można wiele różnych gatunków myszy. Mogą to być więc myszy białe, szare, a także takie, które mają specyficzne, zakręcone włosy czy też sierść. Znajdziemy tam też m. in. Astrexy, które w języku potocznym nazywane są mysimi owieczkami, jak również myszy bezwłose, czy też myszy pigmejskie. Poza zobaczeniem tego, czym różnią się miedzy sobą różne gatunki myszy, możemy tam też zauważyć i obserwować to, w jaki sposób one żyją, co jedzą, i tym podobne. Ceny biletów wahają się od 12 zł do 16 zł, a co ciekawe dzieci ponieżej 3 roku życia wchodzą całkowicie za darmo.

Miasto Myszy w Kołobrzegu to miejsce, które z pewnością może spodobać się wielu dzieciom w różnym wieku, a zwłaszcza takim, które lubią zwierzęta i chcą się czegoś więcej o nich dowiedzieć.

Po więcej atrakcji w Kołobrzegu warto zajrzeć na stronę podroztrwa.pl/kolobrzeg-atrakcje/ – znajduje się tam ponad 30 propozycji do odwiedzenia tego niesamowitego miasta.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here