Motywacja do odchudzania – podstawowe zasady

0
1095

Jedzenie to nasza furtka do życia. By oddychać, funkcjonować, by nasz organizm mógł pracować, my musimy jeść. Jednak często zdarza się, że nadużywamy tego, jemy nieuważnie, przez co zaczynamy tyć, a w konsekwencji niszczymy nasze zdrowie. Kiedy już znajdziemy się na zakręcie naszego życia i podejmiemy decyzję o odchudzaniu, musimy mieć ogrom motywacji, by wytrwać w postanowieniu. Skąd ją czerpać? Jak nie stracić zapału i osiągnąć cel?

Jakie są motywacje do odchudzania?

Najważniejsze pytanie, na które powinien odpowiedzieć sobie każdy, kto się odchudza, to: „Dlaczego chcesz schudnąć?”. Wielu chodzi o wygląd, o to by być atrakcyjnym, o poprawienie samooceny lub o wciąż pojawiające się problemy zdrowotne. Istotne jest, by odchudzać się dla siebie, nie dla innych. Tylko w odchudzaniu się dla samego siebie znajdzie się ogrom motywacji, która będzie popychać do działania.

W odchudzaniu niezwykle pomocne jest określenie celu. Musi on być dla nas atrakcyjny, a przy tym również wykonalny. Tyko wtedy będzie wiadomo, ile trzeba zrzucić, jak rozplanować działania, by nie było rozczarowań, gdzie doszukiwać się efektów. Odchudzanie jest procesem, który śmiało można podzielić na poszczególne etapy. Na zakończeniu każdego z nich powinna czekać nagroda – coś związanego z hobby, jakiś smakołyk, wycieczka, itp. Taki podział sprawia, że do celu idzie się małymi, ale skutecznymi krokami, z wysoko uniesioną głową i pewnością, że jest się w stanie osiągnąć ostatni etap.

Bardzo ważne w motywowaniu jest określenie, co może stanąć na drodze do upragnionego celu. Niestety, przeszkody na każdej drodze się pojawiają, tak samo podczas odchudzania, dlatego najlepiej je zdefiniować i uświadomić sobie, że nie wszystko może pójść tak gładko, jak w marzeniach. Takie działanie pozwala na przygotowanie rozwiązań, które okażą się pomocne w odpowiednich chwilach i wspomogą dążenie do upragnionego celu.

Inne motywacje, które wspomagają osiągnięcie celu

Kiedy nie jesteśmy odpowiednio zmotywowani, upadamy, podnosimy się, a przy okazji odczuwamy ogromne wyrzuty sumienia, na pewno po jakimś czasie będziemy mieli dość wszystkiego. Diety, odchudzania, treningów. Warto wtedy zastanowić się nad innymi metodami wsparcia, które pomogą nam dojść do wymarzonego celu.

Motywacja do odchudzania

Przykładem innego, dosyć nietypowego motywatora jest grupa wsparcia. Taka grupa może mieć zbawienny wpływ na osoby odchudzające się. Uczestnicząc w spotkaniach lub nawet komunikując się przez Internet, możemy wzajemnie motywować się swoimi sukcesami, wymieniać się przepisami, treningami, a podczas ewentualnego kryzysu możemy mieć pewność, że osoby z tej grupy pomogą nam wstać.

Kalendarz sukcesów to także ciekawa forma motywacji. Codziennie możemy w nim zapisywać swoje osiągnięcia z zakresu diety, ćwiczeń, zrzuconych kilogramów czy odjętych centymetrów. Można tam zamieszczać swoje przemyślenia , nowe dietetyczne pomysły, itp. Taka rozpiska tego, co już zdołaliśmy osiągnąć doskonale zmotywuje nas do dalszej pracy.

Doskonałą motywacją jest także dieta pudełkowa Gdynia, której stosowanie jest o tyle łatwiejsze, że nie musimy sami przygotowywać poszczególnych posiłków. Wystarczy wejść na stronę internetową dietly.pl i za jej pomocą znaleźć idealną ofertę cateringu dietetycznego dla siebie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here