Wykonywanie zdjęć w podróży

Wakacje to idealny czas na wykonywanie niezliczonej ilości zdjęć. Robimy je zazwyczaj wtedy, gdy chcemy upamiętnić wyjątkowe chwile, by móc za jakiś czas usiąść popatrzeć na dane zdjęcie i cofnąć się w pamięci do tego właśnie okresu. Jeżeli interesujemy się fotografią, powinniśmy się dobrze przygotować do wyjazdu wakacyjnego. Mowa tutaj oczywiście o sprzęcie fotograficznym oraz technice wykonywania zdjęć. O czym należy jeszcze pamietać?

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-robic-zdjecia-na-wakacjach/

Planowanie, jeszcze przed wyjazdem

Planowanie jeszcze przed wyjazdem jest bardzo ważne. Dzięki niemu zobaczymy zdecydowanie większość ilość ciekawych miejsca, a do tego unikniemy niemiłych niespodzianek. Wiele osób przed wyjazdem wyobraża sobie te wszystkie niezwykłe miejsca, które myśli że zobaczy. W rzeczywistości jednak bywa tak, że brakuje nam po prostu czasu. A będąc na urlopie każdy chciałby chociaż trochę odpocząć, a nie biegać od jednego do drugiego zabytku. Podobnie jest z wykonywaniem zdjęć, nie chodzi o to, żeby zrobić setki zdjęć, tylko żeby wykonać takie, które będą w stanie przywrócić za jakiś czas cudowne wspomnienia.

Co zabrać ze sobą?

Podczas przygotowywania sprzętu fotograficznego, ważne jest to jaki aparat postanowimy ze sobą zabrać. Wszystko uzależnione jest od tego, jak będzie wyglądał nasz wyjazd wakacyjny. Jeżeli planujemy dużo spacerować i fotografować przyrodę, głównym czynnikiem którym powinniśmy się kierować podczas doboru sprzętu jest jego ilość. Nie ma sensu zabierać ze sobą rozbudowanego zestawu do wykonywania zdjęć, wystarczająca będzie wysokiej jakości lustrzanka małoobrazkowa z odpowiednimi szkłami.

Wstawaj wcześniej!

Będąc na wakacjach, jeżeli zależy nam na wykonywaniu ciekawych zdjęć, istotne jest żeby wcześniej wstawać. To właśnie w okolicach świtu będziemy mieli okazję skorzystać z wspaniałego oświetlenia, co więcej będziemy mogli swobodnie wybrać kadr zdjęcia. W godzinach porannych jest zazwyczaj mniej ludzi na ulicach, co ułatwia zrobienie dobrej fotografii. Nie musimy się martwić, że ktoś wejdzie nam niechcący w kadr.

Zobacz też: http://pieknimlodzi.pl/triki-dzieki-ktorym-swietnie-zaprezentujesz-sie-na-zdjeciach/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here