paryż katedra

Paryż to znane na całym świecie miasto miłości, są tam piękne budowle, architektura tego miasta jest wyjątkowa, jest to miasto mody i dobrego jedzenia. Nic dziwnego, że każdego roku do tego miejsca przyjeżdżają miliony turystów chcących zobaczyć na własne oczy to miasto i przekonać się, czy rzeczywiście jest tak wspaniałe jak wszyscy mówią. Historyczna część tego miasta to zaledwie 11 km średnicy. poruszanie się po Paryżu odbywa się głównie metrem posiadającym 16 linii 300 stacji.

Jest to jednak starszy rodzaj metra, więc dla niektórych osób które mają problemy z poruszaniem może być nie lada wyzwaniem. W Paryżu warto spędzić około 5 dni i jest to absolutne minimum, które z pewnością wystarczy na zwiedzanie najważniejszych atrakcji. Jednak im więcej dni w Paryżu tym lepiej i tym więcej miejsc będzie można zobaczyć.

Paryż – zwiedzanie, co warto zobaczyć?

Paryż posiada bardzo wiele wartych odwiedzenia miejsc i atrakcji dlatego mając tylko kilka dni do rozplanowania trzeba zdecydować się gdzie dokładnie chcemy iść i co zobaczyć, dzięki temu będzie można kompleksowo zaplanować całą podróż i nie marnować czasu na zastanawianie się nad kolejnym ciekawym miejsca do zwiedzania. Dobrze jest sprawdzić wcześniej strony internetowe oraz poczytać poradniki, które doradzą miejsca które są warte zobaczenia oraz posiadają też cenne wskazówki jak dotrzeć do danego miejsca oraz co trzeba wiedzieć zanim pojedziemy do Paryża.

luwr

Dlatego mając na przykład 5 dni do wyboru trzeba pogrupować atrakcje według obszaru, tak by nie jeździć po całym Paryżu w jedną i w drugą stronę, tylko mieć wszystkie atrakcje w jednym dniu obok siebie i w ten sposób oszczędzać czas na dojazdy. Trzeba wiedzieć kiedy jakie muzea się otwierają i kiedy zostają zamknięte, by móc równie dobrze zaplanować pobyt tam i czas zwiedzania. Wartą odwiedzenia jest wyspa, która leży w obrębie historycznego Paryża.

Zlokalizowane są tam dzisiaj budynki administracji publicznej oraz słynna Katedra Notre Dame, która przyciąga bardzo wiele osób, jako jedna z charakterystycznych atrakcji Paryża. Wejście tam jest darmowe, jednak kolejki są tak długie, że warto jest przyjść jak najwcześniej, by nie musieć czekać w kolejkach przez kilkadziesiąt minut czy kilka godzin. Druga z wysp Saint-Louis jest bardzo eleganckim miejscem, są tam liczne knajpy, galerie sztuki, sklepy z różnymi ciekawymi rzeczami.

Kolejnym charakterystycznym zabytkiem Paryża jest Łuk Triumfalny, obok którego położone są słynne Pola Elizejskie i nieco dalej Luwr. Pola Elizejskie jest to bardzo piękna i najbardziej popularna ulica w Paryżu. jest tam wiele sklepów najbardziej znanych i poważanych marek modowych na świecie. Znajduje się tam też sklep oficjalny Disneya posiadający w swoim asortymencie wszystkie najbardziej znane produkty z różnych bajek i animacji, a także można zakupić tam też bilety do Disneylandu. Ogród znajdujący się w pobliżu to jeden z najbardziej wystawnych parków w Paryżu.

Jednak najbardziej znanym symbolem Paryża jest Wieża Eiffla, która ma 307 metrów wysokości i chociaż wszyscy na świecie uznają tę budowlę za piękny symbol miasta, to wiele osób mieszkających w Paryżu uznaje ją za element kompletnie niepasujący do miasta i wręcz je szpecący. Na wieżę można dostać się, wchodząc schodami lub wjeżdżając windą, jednak kolejki do windy są bardzo długie i zanim wyjedziemy na samą górę trzeba będzie trochę poczekać. Wieża Eiffla została ukończona w 1889 roku po około dwóch latach budowy.

paryż - zwiedzanie

Miała ona upamiętniać kolejną już jubileuszową setną rocznicę Rewolucji Francuskiej. Wieża Eiffla stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli świata, na równi z Big Benem, Statuą Wolności czy piramidami egipskimi. Największą z atrakcji jaką przyciąga turystów są widoki, które można podziwiać z trzech specjalnych miejsc. Pierwsza z platform umiejscowiona jest na około 60 metrze, druga na 115 i trzecia na 276 metrze. Widoki z wieży są naprawdę piękne, widać całe miasto, a najlepiej wygląda ono wieczorami podczas zachodu słońca lub w nocy, oświetlone tysiącami świateł.

Wieczorem odbywają się też wspaniałe imitacje świetlne, gromadzące tysiące turystów, którzy podziwiają oświetloną budowle. Sekwana jest również jednym z najbardziej znanych symboli Paryża, spacerując wzdłuż tej rzeki można podziwiać piękne mosty, architekturę i przyrodę parków. Po rzece pływają również statki, które zabierają turystów w godzinny rejs po rzece. Paryż to miasto znane ze sztuki, architektury i muzeów, gdzie można podziwiać piękne dzieła sztuki największych artystów świata.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here