władysławowo co zwiedzić
fot. pexels.com

Polskie morze ma swój urok i wiele osób uwielbia jeździć w te rejony, również poza sezonem. Poszukując małych miejscowości często sprawdzamy różne oferty w Internecie, szukając swojej ulubionej. Jednym z takich miejsc, na które wiele osób się decyduje, planując wyjazd nad morze, jest Władysławowo.

Zobacz też: http://radiobc.pl/pobyt-we-wladyslawowie-relaks-i-wypoczynek/

Piękna miejscowość

Władysławowo to miejscowość położona w województwie pomorskim. Znajduje się w północnej części, w powiecie Puckim. Powierzchnia miasta wynosi niecałe 13 km2. To miejscowość, w której pełno jest zabytków!

Warto ją zwiedzić również pod kątem odkrywania dziedzictwa kulturowego tego uroczego miejsca. Znajdziecie w nim ciekawy kościół z lat sprzed II wojny światowej, a także dom modernistyczny, Dom Rybaka oraz ciekawe pomniki.

Oczywiście najciekawszym punktem tej miejscowości jest polskie morze, dla którego zjeżdża większość turystów w poszukiwaniu odpoczynku, w sezonie letnim.

Turystyka

Władysławowo jest miejscowością z bardzo rozbudowaną ofertą turystyczną. Położone jest w pobliżu Zatoki Puckiej oraz Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, do których warto się udać na spacer. Dodatkowo w mieście znajduje się port morski, który jest położony nad otwartym morzem, a jego część składa się z molo, po którym również można się przespacerować.

We Władysławowie znajduje się również 5 kąpielisk nadmorskich oraz Lunapark Sowiński, z którego można skorzystać, zwłaszcza gdy wyjeżdża się z dziećmi. Z pewnością do gustu przypadną im gokarty oraz młyn widokowy.

Dodatkowo dla dzieci atrakcje jest Ocean Park, w którym można obejrzeć większość modeli ssaków morskich w skali 1:1 oraz park linowy Tarzan Park. Dorosłym z kolei może wpaść w oko aleja gwiazd sportu na jednym z deptaków, na którym znajdują się chodnikowe gwiazdy z wypisanymi imionami i nazwiskami słynnych sportowców polskich i zagranicznych.

Władysławowo to bardzo urokliwa miejscowość, w której zdecydowanie jest co robić! Jeśli więc znudzi się wam już leżakowanie nad morzem, warto odkryć kilka miejsc w jej obrębie.

Przeczytaj też: https://www.wedrowcy.pl/litwa-co-warto-zobaczyc/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here