zamek czocha

Województwo dolnośląskie ma nam wiele do zaoferowania. Mamy tam zamki i fortyfikacje. Jednym z takich miejsc jest Zamek Czocha, który jest znany wszystkim Polakom. Nawet, jeśli ktoś tam nie był to wie, że taki zamek istnieje. Miejsce jest niepowtarzalne jak każdy zamek w Polsce, dlatego warto zaplanować sobie zwiedzanie zamku, a przekonamy się, że to będzie przygoda, którą będziemy wspominać długi czas. Rozpoczęcie budowy zamku to rok 1241, a zakończenie to 1247. Jest to zamek bardzo starty, który ma bardzo bogatą historię.

Zwiedzanie zamku

Jeśli chcemy zwiedzać zamek to warto zobaczyć na stronie, jakie są wolne terminy. Zamek często jest w całości wynajmowany, dlatego nie można będzie wtedy do niego wchodzić. Jeśli w tym czasie będziemy planować wyjazd to albo zmieniamy termin albo zobaczymy go tylko z zewnątrz. Skoro już tutaj jesteśmy to na pewno chcemy żeby się dostać do środka i zobaczyć jak wygląda tak stare miejsce.

Ma wiele tajemnic i tego wszystkiego można będzie się dowiedzieć od przewodnika, który nas oprowadzi. Lepiej jest zamek właśnie w ten sposób zwiedzać, czyli z przewodnikiem. Nie trwa to długo, a dowiemy się wszystkiego o jego historii, co ma dla nas znaczenie. Tym bardziej, jeśli się takimi tematami interesujemy. Na zamku zawsze się coś dzieje tym bardziej, jeśli jest ciepło, dlatego dobrze jest tak zaplanować podróż żeby trafić na jakieś interesujące wydarzenia. Wtedy będziemy jeszcze bardziej zadowoleni.

okolice zamku

Co można zwiedzać?

Miejsc, które można zobaczyć na zamku jest bardzo dużo. Może to być zwiedzanie dziedzińców z przewodnikiem albo bez przewodnika. Miejscem, które trzeba będzie zobaczyć jest multimedialna sala tortu czy gabinet osobliwości. Ciekawostką jest to, że można się również zapisać na nocne zwiedzanie zamku. Jest ono organizowane kilkanaście razy w roku i żeby się dowiedzieć jak to wygląda i kiedy można to zrobić to trzeba będzie skontaktować się z zamkiem i wtedy nam wszystko powiedzą.

Koszt biletu to około czterdziestu pięciu złotych na osobę, ale naprawdę warto te pieniądze wydać. Nic tak dobrze nie działa na wyobraźnie jak zwiedzanie nocne zamku. Kto wie może spotkamy jakiegoś ducha na swojej drodze? Warto tam zarezerwować sobie miejsce i się o tym przekonać. Wtedy będziemy mieć, co opowiadać swoim znajomym i rodzinie, a przecież na tym też nam zależy.

Hotel i restauracja

Zamki są w Polsce dzisiaj bardzo popularne. Są odnowione i prezentują się naprawdę bardzo dobrze. Przykładem jest właśnie Zamek Czocha, który bije rekordy popularności wśród turystów. Jeśli będziemy w okolicach Wrocławia, bo akurat tam coś zwiedzamy to warto pojechać właśnie na ten zamek. Nie będziemy żałować, bo to miejsce jest wyjątkowe. Mamy super widoki i super atmosferę, a zatem to wszystko, czego, na co dzień nam brakuje. Tutaj to wszystko jest i czeka na nas, dlatego trzeba będzie tam pojechać.

Na miejscu można będzie spróbować niesamowitych dań, które przygotowywane są w restauracji. Skoro jesteśmy na zamku to trzeba restauracje zamkową odwiedzić, a przekonamy się, co mogą nam tam ciekawego przygotować. Dla każdego z nas znajdą się takie dania, jakie będą dopasowane do jego wszystkich wymagań. To jednak nie wszystko, bo można również na zamku spać. Jeśli kochamy takie średniowieczne klimaty to na pewno trzeba będzie zarezerwować sobie miejsce od spania.

zamek czocha - zwiedzanie

Pokoi jest dużo i są w bardzo różnym standardzie. Zaskakuje niska cena jak za miejsce, w którym możemy dzisiaj sobie spędzić noc. Dawniej na zamku mógł spać król, a dzisiaj my. To jest coś niesamowitego, dlatego z takiej okazji trzeba skorzystać, a na pewno będziemy bardzo, ale to bardzo zadowoleni. Na zamku często dobywają się imprezy okolicznościowe, dlatego można się na coś takiego załapać. Wtedy jeszcze bardziej będziemy zadowoleni i właśnie o to przecież chodzi.

Im więcej zobaczymy i im lepiej będziemy się bawić tym bardziej będziemy miło wspominać pobyt w tym miejscu. Na pewno to będzie miejsce, które będziemy innym polecać. Wszyscy, którzy na zamek Czocha się wybierają są tym miejsce zachwyceni i my będziemy mieć podobnie. Nie ma drugiego takiego zamku, dlatego trzeba go zwiedzić i przekonać się czy pasuje nam pod względem architektury czy wolimy jednak inne klimaty?

Dobrze zaplanujmy sobie wyjazd, a wtedy zobaczymy nie tylko ten zamek, ale również okolice, które są bardzo piękne. Wiele osób właśnie teraz tam jest i my, jeśli zaplanujemy wyjazd to możemy jutro do nich dołączyć. Dobrze wszyscy się tam bawią i bardzo dobrze to miejsce wspominają, bo jest wyjątkowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here