zamek gniew

Zamek w Gniewie to jedna z najbardziej charakterystycznych budowli, jaka znajduje się w Polsce. Jest to zamek, który zna każdy i każdy chciałby tam być. To, dlatego warto organizować sobie tak czas żeby pojechać i zamek zwiedzać. Jest to bardzo starty krzyżacki zamek, który widział w swoim życiu wiele wydarzeń. Zamek istnieje od 1290 roku i z biegiem lat był rozbudowany.

Obecnie jest ogromny i ma wiele do zaoferowania. Zamek znajduje się w województwie pomorskim, co oznacza, że jeśli jedziemy nad morze to warto byłoby zjechać z autostrady i zamek zwiedzić. Przekonamy się, że jest wyjątkowy i że na pewno nam się spodoba. Na zdjęciach prezentuje się bardzo dobrze, ale w rzeczywistości jest jeszcze lepiej. Zanim na wycieczkę się udamy dobrze byłoby poczytać, chociaż trochę o zamku.

Wtedy dowiemy się ciekawych historii, które później będą podczas zwiedzania uzupełniane przez przewodnika. Obecnie blisko zamku znajduje się lądowisko dla helikopterów, a to wszystko po to żeby przyciągnąć klientów biznesowych, którzy w zamku bardzo często organizują przeróżne konferencję. Jest to jedyny taki zamek w Polsce, co oznacza, że na pewno będziemy zadowoleni z jego zwiedzania.

Idealne miejsce do zwiedzania

Warto od razu wspomnieć, że dobrym terminem na zwiedzanie zamku jest sierpień. Dlaczego? W tym czasie od 2001 roku odbywają się uroczystości na zamku oraz jest przeprowadzana inscenizacja bitwy stoczonej pod Gniewem pomiędzy dwoma kuzynami. Było to w 1626 roku. W ogóle na zamku różnych turniejów rycerskich jest bardzo dużo. W końcu to średniowieczny zamek, dlatego trzeba podtrzymywać jego historię i tradycje, dlatego rycerze z całego świata zjeżdżają się do tego miejsca.

klcuze do drzwi

Jeśli my w tym czasie też tam będziemy to mamy wielkie szczęście, bo jeszcze bardziej i łatwiej będzie nam się przenieść w inny świat. Samo zwiedzanie zamku najlepiej będzie zaplanować z przewodnikiem. Słuchamy wtedy wszystkiego, co mówi i poznajemy historię tego miejsca i okolicy. Nie wszystko można znaleźć w Internecie, dlatego wizyta na zamku z przewodnikiem to bardzo dobre rozwiązanie i wiele na tym na pewno zyskamy.

Będziemy bardzo zadowoleni, że tam poszliśmy. Na stronie zamku można znaleźć kalendarz ze wszystkim imprezami, jakie są planowane i wtedy można zaplanować sobie tak wyjazd żeby na nie trafić. Warto będzie tam zerknąć, bo wiele czasu to nie zajmie, a wiemy wtedy, kiedy dokładnie wyjazd sobie zaplanować.

Co znajdziemy na zamku w Gniewie?

Zamek jest bardzo dobrze urządzony, dlatego można będzie tam znaleźć wiele atrakcji. Jeśli komuś zależy nie tylko na zwiedzaniu, ale również na spaniu na zamku to jest taka opcja. Można wybrać sobie jedną z komnat, która jest dostępna w bardzo przystępnej cenie. To niesamowite, że my zwykli ludzie możemy wynająć sobie miejsce noclegowe w takim miejscu jak Zamek w Gniewie. Dawniej było to nie do pomyślenia, a dzisiaj można to zrobić. Właściwie to trzeba, bo nie można poczuć lepiej klimatu zamku niż mieszkając w nim, chociaż jedną noc.

Do wyboru mamy różne pakiet dla dwojga i dla rodziny, dlatego na pewno będziemy bardzo zadowoleni, że się na nie zdecydowaliśmy. Na zachętę warto dodać to, że przy wyborze jednego z pakietów istnieje opcja chodzenia po zamku w nocy z pochodniami. Wtedy przeniesiemy się do czasów, kiedy na zamku byli jeszcze krzyżaccy. To będzie niezapomniana chwila, dlatego warto będzie dla siebie taki pakiet wybrać. Można oczywiście na zamku organizować wesela, przyjęcia czy konferencji. Są do wszystkiego i na wszystko przygotowani, dlatego przedstawią nam taką ofertę, jaka będzie dla nas najlepsza.

zamek gniew - zwiedzanie

Można również spróbować pysznego jedzenia w restauracji zamkowej. Na pewno wizyta na zamku zapadanie nam w pamięci i będziemy chcieli tam nieraz jeszcze wracać. Miejsce jest niepowtarzalne i bardzo stare. Nie jest to miejsce jedynie dla miłośników historii, bo mogą tutaj znaleźć coś również te osoby, które lubią luksus. Tutaj tego nie brakuje i jeśli pojedziemy na zamek to się o tym szybko przekonamy. Z zewnątrz mamy średniowieczny zamek, ale wewnątrz mamy nowoczesne rozwiązania, których nie mamy nawet w domu.

Tak to właśnie wygląda w praktyce na zamku w Gniewie

Drugiego takiego zamku nie ma, dlatego warto znaleźć czas żeby tam pojechać. Można tylko zwiedzać z przewodnikiem, ale można również zostać na dłużej. Okolice zamku w Gniewie też mają nam wiele do zaoferowania, dlatego warto wykorzystać okazję i to wszystko zobaczyć na własne oczy. Wszystkim zamek się podoba, dlatego nam też się spodoba i będziemy go polecać innym osobom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here