Praga czeska to piękne miasto, dlatego warto byłoby tam pojechać. Każdego roku do miasta przyjeżdża bardzo dużo turystów również z naszego kraju. Oznacza to, że warto tam pojechać i sprawdzić jak to wszystko wygląda na żywo. Zwiedzania jest bardzo dużo i to bez względu na to, o jakiej porze roku możemy sobie tam pojechać. Te osoby, które kochają święta Bożego Narodzenia będą zadowolone, ponieważ tam w listopadzie i grudniu odbywa się jeden z piękniejszych jarmarków. Można spotkać postaci z bajek, ale można też przenieść się w całkowicie inny świat.

To podoba się dzieciom, ale i osobom starszym. Naprawdę warto być na miejscu wtedy, kiedy dzieje się tak bardzo dużo. Rynek Staromiejski, bo miejsce wyjątkowe i tam odbywają się wszystkie większe imprezy. Możemy zjeść coś pysznego na rynku, ale możemy również znaleźć tam nocleg. Dla każdego znajdzie się coś, co sprawi, że będzie chciał jeszcze tutaj wracać. To miejsce jest piękne, ale i tanie. Dla nas jest naprawdę tanie, ponieważ nie ma tam euro tylko są jeszcze czeskie korony.

Wybierając się tam trzeba będzie pamiętać o tym żeby zabrać ze sobą euro albo dolary i na miejscu je wymienić. Praga to duże miasto i jednocześnie stolica Czech. Od Polski mamy niedaleko żeby tam pojechać. Autostrady są płatne, ale można wykupić winietę. Na pewno wychodzi to o wiele taniej niż jeżdżenie po naszych autostradach.

Co jeszcze można w czeskiej Pradze ciekawego zobaczyć?

Na pewno Most Karola to miejsce słynne na całym świecie. Widzimy je na wielu zdjęciach i filmach. Trzeba tam po prostu być żeby zobaczyć most na żywo. Obowiązkowym punktem dla każdego turysty jest Zamek na Hradczanach. Czechy to nie tylko Praga, a zatem będzie tam wiele miejsc poza tym miastem do zwiedzenia. Trzeba na to przygotować sporo czasu, bo wtedy poznamy o wiele lepiej cały region. Najlepiej będzie pojechać na zorganizowaną wycieczkę z przewodnikiem, bo wtedy dowiemy się o wiele więcej i historii tego miasta.

Jest pod każdym względem wyjątkowe, dlatego działa jak magnes na turystów. Sami się w tym mieście zakochamy i będziemy chcieli tutaj wracać. Poza tym, że w Pradze można zwiedzać ciekawe miejsca, które mają setki lat to jeszcze będzie można się pobawić w różnych klubach i dobrze zjeść. Bez względu na to ile mamy lat to będziemy tam miło spędzać czas. Dobrze, że tak blisko naszej granicy położone jest wyjątkowe miasto. Chociaż raz w roku powinniśmy tam być na kilka dni. To będzie bardzo dobrze zaplanowany czas, dlatego trzeba szybko się tam wybrać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here