zamek książ - zwiedzanie

Dolny Śląsk jest województwem, które kryje w sobie wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Zaliczyć do nich możemy zamki i pałace, różnorodne miejscowości o ciekawej zabudowie, a także stare góry, które rozciągają się na południu regionu. W związku z tym faktem nic więc dziwnego, że województwo dolnośląskie jest tak chętnie odwiedzane przez szeroką grupę turystów zarówno z kraju, jak i ze świata.

Omawiając zabytki Dolnego Śląska, w pierwszej kolejności warto wspomnieć o jego stolicy, którą stanowi Wrocław. Zwane jest ono miastem stu mostów. Kryje w sobie wiele pięknych zabytków, a także daje możliwość wzięcia udziału w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, do których można zaliczyć koncerty, wystawy, festiwale filmowe, podróżnicze i wiele innych. Osoby, które pierwszy raz wybierają się do Wrocławia, z całą pewnością powinny wybrać się na Ostrów Tumski, odwiedzić wrocławski rynek, wybrać się do Panoramy Racławickiej, jak i również odwiedzić Halę Stulecia.

dolny śląsk

Poza miejscami typowo historycznymi, ciekawymi miejscami do odwiedzenia są niewątpliwie: Hydropolis, czyli centrum nauki i wiedzy o wodzie, Kolejkowo – największa makieta kolejowa w Polsce, wrocławskie zoo w którym znajdziemy oceanarium i afrykarium. Ponadto wartymi uwagi są również – wieża widokowa w najwyższym budynku we Wrocławiu, jakim jest Sky Tower, a także fontanna na pergoli koło Hali Stulecia, na której cyklicznie odbywają się piękne pokazy z muzyką oraz zapierającą dech w piersiach grą świateł.

Jeżeli jesteśmy fanami historycznych zamków, to niewątpliwie Dolny Śląsk słynie z ich zasobności, w związku z czym z całą pewnością będziemy ukontentowani tym faktem. Jak się okazuje, najpiękniejszym zamkiem na Dolnym Śląsku, jest Zamek Książ. W związku z czym nasza wycieczka po dolnośląskich zamkach powinna rozpocząć się właśnie od Zamek Książ – zwiedzanie. Następnie naszej uwadze nie powinien umknąć zamek w Bolkowie, gdzie w dalszym ciągu aktywnie działa Bractwo Rycerskie.

Nieopodal zamku w Bolkowie, znajdują się ruiny zamku w Świnach. Ciekawym miejscem jest również Zagórze Śląskie, które oferuje turystom zarówno pięknie i malownicze Jezioro Bystrzyckie oraz ruiny Zamku Grodno. Dodatkowo warto wybrać się także do zamku w Kamieńcu Ząbkowickim. Naszej uwadze nie powinny umknąć dodatkowo – Zamek Czocha w Leśnej, a także Zamek Grodziec.

Na Dolnym Śląsku znajduje się Dolina Pałaców i Ogrodów. Jest to piękne miejsce w obszarze Kotliny Jeleniogórskiej. Obszar ten oferuje turystom kilkadziesiąt obiektów historycznych, głównie pałaców, jak i również dworów oraz wież zamkowych. Na terenie wyżej wspomnianej Doliny znajdują się także parki krajobrazowe, co niewątpliwie usatysfakcjonuje osoby, które uwielbiają podziwiać przyrodę.

Jak się okazuje, w niektórych miejscach można wypożyczyć rowery i na nich przemierzać Dolinę Pałaców i Ognia, co może spodobać się osobom, które preferują aktywne spędzanie czasu. Najbardziej popularnymi i najpiękniejszymi Pałacami w tym regionie są: Pałac w Wojanowie, Pałac Paulinum, Pałac Pakoszów, zamek Karpniki, jak i również Pałac w Mysłakowicach.

zamek książ

Dolny Śląsk, a konkretnie Pogórze i Góry Kaczawskie, to jedyne miejsce w Polsce, gdzie zgromadziły się wygasłe wulkany. Ten fakt zainteresuje niewątpliwie osoby, które interesują się geologią. W Paszowicach znajduje się Bazaltowa Góra, na której stoi wieża widokowa.

Jeżeli mowa o ciekawych miastach na Dolnym Śląsku, to poza uprzednio wspomnianym Wrocławiem, warto wybrać się także do Jeleniej Góry, która może poszczycić się pięknym Rynkiem, Świdnicy w której znajduje się Kościół Pokoju, Kłodzka na terenie którego mieści się Most Gotycki, Kudowę Zdrój, gdzie znajduje się uzdrowisko, jak i również Wałbrzych w którym możemy spotkać uprzednio wspominany Zamek Książ.

Dla miłośników gór, na Dolnym Śląsku znajdują się Góry Stołowe z pięknymi Błędnymi Skałami, Masyw Śnieżka z Jaskinią Niedźwiedzią, jak i również Góra Ślęża czy Śnieżka będąca kulminacją Karkonoszy. Ponadto obecne są także parki narodowe takie jak: Karkonoski Park Narodowy czy Park Narodowy Gór Stołowych.

W związku z powyższym, jak sami widzimy, Dolny Śląsk to województwo, które zaspokoi podróżniczy apetyt niejednego turysty, który zdecyduje się na jego odwiedzenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here